אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת החקירה למתן אשראי לבעלי הון תתכנס בפגרת הקיץ, חברי הכנסת יחויבו להגיע צילום: נמרוד גליקמן

ועדת החקירה למתן אשראי לבעלי הון תתכנס בפגרת הקיץ, חברי הכנסת יחויבו להגיע

ההחלטה תשפיע על חברי הכנסת שיהיו חברים בוועדה, בין היתר בשל הכוונה לקבוע חובת נוכחות של לפחות 50% מהישיבות

01.07.2017, 17:00 | שחר אילן

ועדת החקירה הפרלמנטרית למתן אשראי לבעלי הון צפויה לפעול באופן חריג במהלך פגרת הקיץ של הכנסת, בחודשים אוגוסט וספטמבר. החלטה זו תשפיע על חברי הכנסת שיהיו חברים בוועדה, בין היתר בשל הכוונה לקבוע חובת נוכחות של לפחות 50% מהישיבות.

קראו עוד בכלכליסט

ברביעי הקרוב צפויה ועדת הכנסת להתחיל לדון בהקמת הוועדה, וכן בהצעת החוק שתעניק לוועדות חקירה פרלמנטריות סמכויות לזמן אנשים ולדרוש המצאה של מסמכים.

יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל, שצפוי לעמוד בראש הוועדה, צילום: מיכאל קרמר יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל, שצפוי לעמוד בראש הוועדה | צילום: מיכאל קרמר יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל, שצפוי לעמוד בראש הוועדה, צילום: מיכאל קרמר

יו"ר הוועדה המיועד ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) אמר שהוא שואף לקיים עוד ביולי ארבע ישיבות כלליות. בשתיים מהישיבות יבטאו חברי הכנסת את עמדותיהם ובנותרות תינתן זכות הדיבור לאנשי החברה האזרחית. עוד טען כבל כי הפגרה תשמש גם זמן לאיסוף החומר, "כדי שאחרי הדיונים וההרצאות נקיים דיונים מעמיקים ונדע מה לשאול".

כפי שמסתמן, הוועדה תורכב מבכירי הכנסת. מלבד כבל צפויים להיות חברים בוועדה גם יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה), יו"ר ועדת הכנסת יואב קיש (ליכוד), יו"ר סיעת כולנו רועי פולקמן, יו"ר ועדת המשנה לאשראי ח"כ נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) וח"כ חיים ילין (יש עתיד). יו"ר הקואליציה דוד ביטן (ליכוד) ויתר על חברות בוועדה.

לטענת נחמיאס ורבין, היא תבקש לחקור בוועדה, בין היתר, את מי שקיבל את ההחלטות על מתן אשראי לבעלי הון, את בעלי השליטה או הבנקאים, ותנסה לבחון אם יש בישראל בועות אשראי חבויות. כיום, נותרו במשק חובות של 22 מיליארד שקל במינוף גבוה. אחת הסוגיות שיעמדו בפני הוועדה היא אם לחשוף מי הלווים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
למה המתינו כל הרבה זמן?
זה מריח כי הלחץ הציבורי מכריח את הכנסת סוף סוף לעשות מהלך ולא מתוך רצון אלא לחץ ציבורי. היכן הייתם בעשרים השנים האחרונות? הרי השודדים הללו שנקראו טייקונים מעולם לא הביאו שקל מביתם אלא הכל מכספי הציבור ואו מהפנסיות שלהם בעקבות החלטתו הפושעת של נתניהו להותיר לכספי הפנסיה להוות פירצה הקוראת לפושעים המכונים טייקונים. אני משוכנע שהמצב המושחת הזה הטיב עם בכירי הבנקים וחברי הכנסת. הכל רקוב עד היסוד. איך זה שלתשובה מבטיחים תזרים כסף ענק עם מחירי גז המהווים שוד הציבור ולא דורשים ממנו בטרם יחמוד מיליארדים להשיב לציבור את "התספורת" בסך מיליארד וארבע מאות מליוני ש"ח להשיב לציבור את כספו. איך זה שבאר"ב על פשעים שכאלה נידונים פושעים דומים לעשרות רבות של שנים וכאן שולחים פושעים לביתם כאילו מדובר בעבירת תנועה. פושע כמו דנקנר פישמן דני דנקנר תשובה ועוד ןמנהלי הבנקים אפילו להחקר כראוי עוד לא נחקרו
דוד  |  01.07.17