אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מועמד חדש לנציב שירות המדינה: אורן הלמן צילום: עומר מסינגר, עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

מועמד חדש לנציב שירות המדינה: אורן הלמן

היועמ''ש מנדלבליט מעדיף שלא להאריך את כהונתו של ממלא המקום הזמני לנציב שירות המדינה, ונתניהו נאלץ לחפש שוב מועמד של קבע לתפקיד

02.07.2017, 07:56 | אדריאן פילוט

ראש הממשלה בנימין נתניהו החל מחדש את החיפוש אחר נציב שירות מדינה קבוע, כך נודע ל"כלכליסט". אחד המועמדים המובילים לקבל את התפקיד הוא אורן הלמן, המכהן כסמנכ"ל שיווק ורגולציה של חברת החשמל. הוא כיהן בעבר כמנהל לשכת העיתונות הממשלתית למשך כשנה וגם כיועצו של נתניהו עת זה שימש כשר האוצר.

קראו עוד בכלכליסט

לפני חודש מינה נתניהו את אהוד (אודי) פראוור, סמנכ'''ל במשרד ראש הממשלה, כממלא מקום הנציב לאחר פרישתו של הנציב משה דיין. ל"כלכליסט" נודע כי החיפושים כעת אחרי הנציב הקבוע הגיעו ככל הנראה בלחץ היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שמעדיף שלא להאריך את כהונתו של פראוור מעבר לשלושה חודשים (נותרו עוד חודשיים) שכן עמדת היועץ היא שהמצב בו תפקידים בכירים מאוישים ע״י ממלא מקום איננו רצוי, והוא לא יאפשר לנתניהו מינוי נוסף של ממלא מקום זמני.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ואורן הלמן, סמנכ"ל רגולציה, קשרי ממשל ותקשורת בחברת החשמל, צילום: עומר מסינגר, עמית שעל ראש הממשלה בנימין נתניהו ואורן הלמן, סמנכ"ל רגולציה, קשרי ממשל ותקשורת בחברת החשמל | צילום: עומר מסינגר, עמית שעל ראש הממשלה בנימין נתניהו ואורן הלמן, סמנכ"ל רגולציה, קשרי ממשל ותקשורת בחברת החשמל, צילום: עומר מסינגר, עמית שעל

מינויו של פראוור הגיע אחרי שנתניהו לא הצליח למנות את החשבת הכללית לשעבר, מיכל עבאדי־בויאנג'ו, עקב התנגדותו העיקשת של שר הבריאות יעקב ליצמן. נתניהו גם לא הצליח לקדם את מינויה של דרורית שטיינמץ, מנהלת אגף התקציבים ופרויקטים במשרד רה''מ, כממלאת מקום זמנית עקב התנגדותו של מנדלבליט, כפי שנחשף ב"כלכליסט".

מינויו של פראוור, שלא נמנה עם המועמדים המובילים לתפקיד, נעשה על ידי נתניהו בלית ברירה שכן הוא לא יכול היה לספוג מבוכה נוספת בנושא.

שם נוסף שעולה שוב כמועמד פוטנציאלי למועמד של קבע הוא זה של רון צור, שמוביל את הרפורמה בנציבות. צור נחשב למועמד מקצועי נטול זיקה פוליטית לנתניהו.

גורמים במשרד ראש הממשלה מסרו בסוף השבוע כי מינויה של עבאדי־בויאנג'ו לנציבת שירות המדינה הולך ומתרחק שכן התנגדותו של ליצמן נחרצת, וקשה לראות את נתניהו מבצע מינוי כה חשוב ורגיש תחת התנגדות כה קשה של אחד השותפים הקואליציוניים. עם זאת, נתניהו ממשיך במאמציו לאשר את המינוי.

קידם שילוב בעלי מוגבלויות

 

הלמן הוא בעל תואר ראשון במדע המדינה ותואר שני במינהל ציבורי, שניהם מאוניברסיטת תל אביב. הוא חסר ניסיון בתחום ניהול ארגונים גדולים. הלמן הוא מחלוצי שילוב אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה ומעסיק בעצמו כמה אנשים עם מוגבלויות קשות. הוא קידם חקיקה שתחייב העסקה של 5% עובדים עם מוגבלות מתוך כלל עובדי המדינה, חברות ממשלתיות, רשויות מקומיות וגופים ממשלתיים (שהם באחריות נציבות שירות המדינה). יוזמתו הוגשה כהצעת חוק לכנסת שאושרה באוגוסט, ובמקביל עוגנה בהסכם קיבוצי בין ההסתדרות למעסיקים, שהוצא לו צו הרחבה.

בתוך כך החליט רה"מ בסוף השבוע למנות ממלא מקום ליו"ר המל"ל (המטה לביטחון לאומי), המכהן כעת בתפקיד בכיר בשירות הביטחון הכללי (שמו עדיין אסור לפרסום). לפי ההערכות, נתניהו עשוי למנות ליו"ר המל"ל את מקורבו רון דרמר, המכהן כיום כשגריר בארה"ב, זאת אם יחליט דרמר להקדים את שובו לארץ עוד במהלך השנה הקרובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות