אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אהוד אולמרט שוחרר מבית הסוהר לביתו צילום: איי אף פי

אהוד אולמרט שוחרר מבית הסוהר לביתו

ראש הממשלה לשעבר יצא לחופשי בתום ריצוי שני שלישים ממאסרו, בהתאם להחלטת ועדת השחרורים. הבוקר נכנס למפקד בית הסוהר וחתם על טופס השחרור. משם צעד לדלת בית הסוהר. האחריות עברה משב"ס ליחידה לאבטחת אישים של שב"כ

02.07.2017, 07:09 | ynet

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שוחרר הבוקר (יום א') ממאסרו בכלא מעשיהו בתום ריצוי שני שלישים מעונשו. אולמרט יצא מאגף 10 המאובטח שבו שהה ואז חתם על טופס השחרור אצל מפקד בית הסוהר, יצא משערי בית הסוהר, נכנס לרכב השרד השחור ומשם נסע לביתו.

קראו עוד בכלכליסט

תהליך השחרור של אסיר מבית הסוהר כולל "טופס טיולים", קבלת הפיקדון, שחרור ביחידת הרישום, זיהוי ולבסוף הקראת תנאי השחרור על ידי מפקד בית הסוהר. בדלת בית הסוהר תועבר אחריות אבטחתו של אולמרט משב"ס ליחידה לאבטחת אישים.

קומץ אזרחים חיכו הבוקר לאולמרט ליד ביתו במוצא עילית, בהם עמי מזרחי מירושלים שהגיע עם שלט תמיכה: "המדינה הפסידה מנהיג ענק שיכול היה להוביל את המדינה הזו לשלום וביטחון כראש ממשלת ישראל".

 

אולמרט נידון ל-27 חודשי מאסר בפועל וריצה את עונשו בכלא מעשיהו מאז פברואר 2016. הוא הורשע בכמה תיקים, שהבולט בהם היה בפרשת הולילנד, שם נידון לשנת מאסר וחצי. הוא הורשע בקבלת שוחד של 60 אלף שקל עת כיהן כשר התמ"ת. כמו כן הורשע בעבירות שיבוש מהלכי משפט בין היתר בגין ניסיונו להניא את שולה זקן מהסדר טיעון לגבי חלקה בפרשה. בפרשת טלנסקי הורשע אולמרט בעבירת מרמה והפרת אמונים וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

רה"מ לשעבר אהוד אולמרט. משתחרר היום מבית הסוהר, צילום: איי אף פי רה"מ לשעבר אהוד אולמרט. משתחרר היום מבית הסוהר | צילום: איי אף פי רה"מ לשעבר אהוד אולמרט. משתחרר היום מבית הסוהר, צילום: איי אף פי

במהלך ריצוי עונש המאסר עבר אולמרט סדנאות שונות, והתנהגותו הייתה טובה - למעט אירוע אחד שבמהלכו לא פנה כראוי לאחד מאנשי הסגל. כזכור, לאחרונה התעורר חשד כי הוציא מבין כותלי הכלא מסמכים מסווגים בניגוד לנהלים. ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר החליטה לשחרר את אולמרט, ואף קבעה בנימוקיה כי "טענת הפרקליטות כי הפרת הוראות שב"ס בעניין הספר מצביעה על דפוס מרמה מתמשך, אינה מקובלת עלינו. לצורך הדיון בבקשת השחרור של האסיר עלינו להידרש לשאלות הביטחוניות והמשפטיות הכרוכות בסוגיה זו".

ועדת השחרורים הוסיפה כי "עם כל החומרה שיש לייחס למכלול העבירות, יש לראותן כמקשה אחת במובן זה שבתקופה מסוימת בחייו הציבוריים רבי המעש של האסיר (אולמרט) דבקה בו מידת השחיתות, הוא נענש על מעשיו ושילם מחיר כבד. באשר להתנהגותו, היא הייתה ללא דופי למעט עבירת המשמעת שאין לזלזל בה, התבטאות לא נאותה אחת כלפי סוהר שעליה נענש בזמנו. לאור כל האמור יש לראות את הפרת המשמעת (הוצאת הספר) מצד האסיר על רצף כל תקופת שהותו בכלא - שהייתה נאותה מבחינת התנהגותו ואף יותר מזה. אנו מחליטים לקבל את בקשתו לשחרור על תנאי בהתאם לתוכנית הרשות לשיקום האסיר".

אולמרט היום, צילום: איי אף פי אולמרט היום | צילום: איי אף פי אולמרט היום, צילום: איי אף פי

בפרקליטות התנגדו לשחרורו המוקדם של אולמרט, אך בתום דיון ממושך שהתקיים ביום חמישי בלשכת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, החליטה לא לעתור נגד שחרורו המוקדם ובכך ניתן אור ירוק ליציאתו מהכלא הבוקר.

בזמן מאסרו בכלא היה אולמרט מאובטח על ידי אנשי שב"ס, אבל כאשר יצא לחופשות על אבטחתו היו אמונים אנשי שב"כ - וכך גם עם יציאתו מהכלא. לפני שיצא מהכלא אל שער היציאה של מעשיהו, עבר ראש הממשלה לשעבר ראיון אצל אחד מקציני הכלא, שהבהיר לו את מעמדו החדש כאסיר ברישיון. רכב השרד נכנס למתחם הכלא כדי לאסוף את אולמרט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות