אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שחרורו מהכלא: אולמרט פנה בבקשת חנינה לנשיא לביטול מגבלותיו צילום: איי אף פי

אחרי שחרורו מהכלא: אולמרט פנה בבקשת חנינה לנשיא לביטול מגבלותיו

ראש הממשלה לשעבר, ששוחרר הבוקר מכלא מעשיהו, פנה לבית הנשיא בבקשה להעמיד את עונש המאסר על התקופה שאותה ריצה בפועל. המשמעות: אולמרט מבקש לבטל את המגבלות שנקבעו מתוקף היותו אסיר ברישיון

02.07.2017, 12:05 | ynet

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שהשתחרר הבוקר מהכלא לאחר שריצה שני שליש מתוך תקופת מאסרו, הגיש לנשיא המדינה ראובן ריבלין בקשת חנינה לביטול מגבלות האסיר ברישיון שהוטלו עליו. מבית הנשיא נמסר כי הבקשה מטופלת על ידי הגורמים הרלוונטיים. משמעות הבקשה היא ביטול מגבלות האסיר ברישיון. 

אולמרט משתחרר מהכלא היום, צילום: איי אף פי אולמרט משתחרר מהכלא היום | צילום: איי אף פי אולמרט משתחרר מהכלא היום, צילום: איי אף פי

אולמרט נידון ל-27 חודשי מאסר בפועל וריצה את עונשו בכלא מעשיהו מאז פברואר 2016. הוא הורשע בכמה תיקים, שהבולט בהם היה בפרשת הולילנד, שם נידון לשנת מאסר וחצי. הוא הורשע בקבלת שוחד של 60 אלף שקל עת כיהן כשר התמ"ת. כמו כן הורשע בעבירות שיבוש מהלכי משפט בין היתר בגין ניסיונו להניא את שולה זקן מהסדר טיעון לגבי חלקה בפרשה. בפרשת טלנסקי הורשע אולמרט בעבירת מרמה והפרת אמונים וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

במהלך ריצוי עונש המאסר עבר אולמרט סדנאות שונות, והתנהגותו הייתה טובה - למעט אירוע אחד שבמהלכו לא פנה כראוי לאחד מאנשי הסגל. כזכור, לאחרונה התעורר חשד כי הוציא מבין כותלי הכלא מסמכים מסווגים בניגוד לנהלים. ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר החליטה לשחרר את אולמרט, ואף קבעה בנימוקיה כי "טענת הפרקליטות כי הפרת הוראות שב"ס בעניין הספר מצביעה על דפוס מרמה מתמשך, אינה מקובלת עלינו. לצורך הדיון בבקשת השחרור של האסיר עלינו להידרש לשאלות הביטחוניות והמשפטיות הכרוכות בסוגיה זו".

בפרקליטות התנגדו לשחרורו המוקדם של אולמרט, אך בתום דיון ממושך שהתקיים ביום חמישי בלשכת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, החליטה לא לעתור נגד שחרורו המוקדם ובכך ניתן אור ירוק ליציאתו מהכלא הבוקר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות