אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבגול תמכור את המפעל בברקן בתמורה ל-52.5 מיליון שקל

אבגול תמכור את המפעל בברקן בתמורה ל-52.5 מיליון שקל

המכירה היא חלק מהתוכנית לריכוז פעילות הייצור בישראל באתר בדימונה; החברה סיכמה עם המוכר כי תמשיך להשכיר את המבנה למשך שנתיים תמורת של 9.4 מיליון שקל; צפויה לרשום רווח חד-פעמי של 10 מיליון דולר לפני מס

02.07.2017, 12:57 | ניר טל

יצרנית הבד הלא-ארוג אבגול תמכור את המפעל באזור התעשייה ברקן בתמורה ל-52.5 מיליון שקל, כך על פי דיווח של החברה הבוקר (א') לבורסה. לפי הדיווח, העסקה אינה כוללת את 6 קווי הייצור של החברה המותקנים במפעל אשר יישארו בבעלותה. כמו כן, החברה סיכמה עם המוכר כי תמשיך להשכיר את המבנה למשך שנתיים (עם אופציה להארכת התקופה) תמורת דמי שכירות שנתיים של 4.7 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בהנחה שהעסקה תושלם, החברה צפויה לרשום רווח חד-פעמי של 10 מיליון דולר (לפני מס). השאיפה של החברה היא להשלים את העסקה עוד השנה. מדובר ברווח (לפני מס) בהיקף של 30% לערך מהרווח השנתי שהחברה הציגה בשנים האחרונות בממוצע.

"המכירה היא בהמשך להחלטת דירקטוריון החברה לפיה החברה תפעל לריכוז פעילות הייצור שלה בישראל באתר בדימונה. ובכלל זה על דרך העברה של אחד או יוצר מקווי הייצור מהאתר הקיים בברקן", נכתב בדיווח של החברה לבורסה כהסבר למהלך.

חברת אבגול, שבשליטת קרן ההון הזרה HFH (50.9%), מייצרת בד לא־ארוג בעיקר לשוק החיתולים על בסיס טכנולוגיית Spunmelt. לחברה 16 קווי ייצור ברחבי העולם, כשלאחרונה החלה בהפעלת קו ייצור חמישי במספר בארה"ב. במהלך הרבעון הנוכחי החלה החברה להפעיל לראשונה את קו הייצור החדש שהקימה בדימונה שצפוי להתחיל ולפעול מסחרית החל מהמחצית השנייה של שנת 2017. עד כה השקיעה החברה במפעל החדש שלה בדימונה כ-50 מיליון דולר ובהסתמך על דיווחה של החברה הוא צפוי לפעול על פי לוחות הזמנים.

קו ייצור מפעל אבגול קו ייצור מפעל אבגול קו ייצור מפעל אבגול

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות