אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לברון ג'יימס: "סטפן קארי צריך לקבל 400 מיליון דולר" צילום: רויטרס

לברון ג'יימס: "סטפן קארי צריך לקבל 400 מיליון דולר"

הביקורת שהעביר ג'יימס היא מעין מחמאה נעימה לקארי, אך היא מסגירה גם את דעתו על עתידו בליגה. לברון הסכים לחוזים נמוכים יותר לאורך הקריירה שלו, ורק לאחרונה הפך לשחקן המרוויח ביותר בליגה. נראה שתקופת ההנחות שלו הסתיימה. יתרה מכך, נראה שהוא מעוניין להרוויח יותר מכפי שהחוזה הקיבוצי מספק לו

02.07.2017, 16:47 | שירות כלכליסט
זמן קצר לאחר שתקופת ההעברות ב-NBA יצאה לדרך, סטפן קארי הסכים לחוזה של 201 מיליון דולר, הגבוה ביותר בהיסטוריה של הליגה. אך אם תשאלו את לברון ג'יימס, קארי צריך להרוויח כפול.

קראו עוד בכלכליסט

בתגובה לציוץ שאל ג בתגובה לציוץ שאל ג'יימס מדוע יש ב-NBA תקרת שכר, וטען שהחוזה החדש של קרי צריך להיות כפול בגודלו, או לפחות שיעמוד על 80 מיליון דולר בשנה. "תסבירו לי שוב, מדוע יש מגבלה על כמות הכסף ששחקן יכול להרוויח? אל תענו על זה. סטפ צריך לקבל 400 מיליון דולר הקיץ לחמש שנים". | צילום: טוויטר בתגובה לציוץ שאל ג

הסן פרנסיסקו כרוניקל דיווח שהשווי של קבוצת גולדן סטייט ווריורס זינק ביותר מ-450% בתוך שבע שנים, מ-450 מיליון דולר ב-2010 ל-2.6 מיליארד דולר השנה, ג'יימס השתמש בכך כהזדמנות לשבור את תקרת השכר.

בתגובה לציוץ שאל ג'יימס מדוע יש ב-NBA תקרת שכר, וטען שהחוזה החדש של קארי צריך להיות כפול בגודלו, או לפחות שיעמוד על 80 מיליון דולר בשנה. "תסבירו לי שוב, מדוע יש מגבלה על כמות הכסף ששחקן יכול להרוויח? אל תענו על זה. סטפ צריך לקבל 400 מיליון דולר הקיץ לחמש שנים".

השווי של כל קבוצות ה-NBA מרקיע שחקים, אבל השווי של הווריורס המשיך לעלות גם כשבשאר הקבוצות נרשמה האטה מסוימת. השווי של הווריורס צפוי לעלות אף יותר כשיעברו לארנה החדשה שלהם בסן פרנסיסקו בעונת 2019-20.

המתנגדים מציינים שההסכם הקיבוצי כבר מבטיח ששחקנים יקבלו 51% מהכנסות הליגה הקשורות לכדורסל, אך כפי שג'יימס ציין, ההכנסה השנתית אינה הכסף היחיד שהבעלים מרוויחים.

בעוד שהבעלים לא רואים החזרים מיידיים מהעלייה בשווי הקבוצות, יש לא מעט כסף שמיוחס לבעלים במונחים של השקעות ארוכות טווח בליגה, שיוכלו לפדות כאשר יחליטו למכור את הקבוצה.

הביקורת שהעביר ג'יימס היא מעין מחמאה נעימה לקארי, אך היא מסגירה גם את דעתו על עתידו בליגה. לברון הסכים לחוזים נמוכים יותר לאורך הקריירה שלו, ורק לאחרונה הפך לשחקן המרוויח ביותר בליגה. נראה שתקופת ההנחות שלו הסתיימה. יתרה מכך, נראה שהוא מעוניין להרוויח יותר מכפי שהחוזה הקיבוצי מספק לו.

ביום הראשון לתקופת ההעברות, נחתמו חוזים בשווי של מעל 800 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות