אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם התיק האזרחי נגד בזק יחכה לפלילי צילום: שאול גולן

האם התיק האזרחי נגד בזק יחכה לפלילי

השופטת רות רונן הורתה לרשות ני"ע להביא את עמדתה על המשך ניהול התביעה הנגזרת נגד עסקת בזק־yes. החשש: סכנה מ"זיהום" ההליך

03.07.2017, 08:05 | משה גורלי

"קיומה של חקירה כזו (פלילית, מ"ג) עשוי להשליך על האפשרות להמשיך ולנהל את הבקשה הנוכחית", כך כתבה אתמול השופטת רות רונן בהחלטתה להורות לפרקליטות מחוז תל אביב להביא את עמדתה של רשות ני"ע לגבי המשך ניהול התביעה הנגזרת שהוגשה נגד עסקת רכישת yes על ידי בזק ב־1.05 מיליארד שקל, מתוכו 680 מיליון שקל במזומן, שהתבצעה ב־2015. על הרשות לענות בתוך שבועיים. השאלות המרכזיות הן אם ההליך הפלילי אמור לעכב את ההליך האזרחי, אם אין חשש לזיהום החקירה הפלילית בהליך האזרחי ואם ניתן לנהל את שני ההליכים במקביל.

קראו עוד בכלכליסט

הצדדים הציגו עמדות מנוגדות. עו"ד רונן עדיני, בשם התובע גיל אמיד, ביקש לעכב את ההליך האזרחי ועו"ד גיל אוריון, בשם בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ', ביקש להמשיך. עדיני רוצה לעצור משום שהוא מאמין ש"הקייס" שלו יתחזק ככל שהחקירה הפלילית תתקדם. "אין לי ציפייה לקבל את חומרי החקירה כעת, אך יש לי ציפייה שבבוא העת נקבל את החומרים", אמר עדיני.

רות רונן , צילום: שאול גולן רות רונן | צילום: שאול גולן רות רונן , צילום: שאול גולן

בזק הציגה טיעון ממלכתי יותר. אוריון סבר שאין סיבה לעצור. הנגזרת מבחינתו נוגעת לאישור העסקה בלבד ובידו לשכנע שמדובר בעסקה ראויה שהתקבלה בהליך תקין. אם מישהו שיבש בהמשך את החשבונאות של yes, כדי שהחברה תעמוד ביעדים שיזכו את את אלוביץ' בכספים נוספים במסגרת העסקה, הרי שהדברים אינם קשורים לתקינות העסקה שהתביעה הנגזרת תוקפת. לטענת אוריון, השיבוש הפלילי נוצר "על ידי הזרמת ידיעות מהעיתונות". לפי אוריון, עדיני מגייס את הידיעות שלא הופיעו בבקשת האישור המקורית האינטרס של הצדדים ברור: עדיני מבקש לחבר בין הפלילי לאזרחי בעוד שאוריון מבקש להפריד ביניהם. אוריון, בתגובתו לבית המשפט, טוען לכשרות העיסקה. לא רק מבחינת ההליך, אלא גם מבחינת המכירה והמחיר. עדיני מנגד טוען ששולמו למעלה ממיליארד שקל על נכס ששוויו 200 מיליון שקל לכל היותר.

על כך משיב אוריון שהמחיר הראוי למניות yes שהוחזקו בידי יורוקם עומד על 1.65 מיליארד שקל. וזאת, בנוסף לעובדה שמדובר בעיסקת זהב שטובה לבזק שרצתה בה.

על הפרק בנגזרת בקשתו של עדיני לחקור את הדירקטור החיצוני רמי נומקין ומנהל הכספים דוד מזרחי. השופטת רונן דחתה את ההחלטה בבקשה זו לאחר קבלת עמדת הרשות שתבחן בין היתר האם אין בעדותם בבית המשפט כדי לשבש הליך חקירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות