אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הזמר קובי פרץ ביקש חנינה מנשיא המדינה צילום: שאול גולן

הזמר קובי פרץ ביקש חנינה מנשיא המדינה

פרץ הורשע בעבירות מס ולאחר ערעורו קוצר עונש המאסר שלו משנתיים לשנה וחצי והוא צפוי להיכנס לכלא בעוד חודש; בית הנשיא: "הבקשה הועברה לחוות דעת ותובא אל שולחנו של הנשיא להחלטה בהמשך"

03.07.2017, 13:07 | זוהר שחר לוי

חודש לפני כניסתו הצפויה לכלא, פנה היום (ב') הזמר קובי פרץ בבקשת חנינה לנשיא המדינה. בשבוע שעבר התקבל ערעורו באופן חלקי כשבית המשפט קיצר את עונשו ל-18 חודשי מאסר על הרשעתו בעבירות מס בגובה 5.8 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

פרץ הורשע לפני כשנה בבית משפט השלום בתל אביב בעבירות מס ונידון לשנתיים מאסר וקנס בגובה 175 אלף שקל. זמן קצר לאחר מכן הגיש פרץ ערעור לבית המשפט המחוזי בתל אביב וטען כי מי שביצע את העבירות היה אמרגנו יוחאי יעיש, שהפך לעד מדינה נגדו שהעלים לדבריו גם ממנו את הכנסותיו של בזמן אמת. במקביל הגישה גם הפרקליטות ערעור על קלות עונשו של פרץ ודרישה להחמירו.

קובי פרץ ואשתו ענבל בבית המשפט בחודש מאי, צילום: אביגיל עוזי קובי פרץ ואשתו ענבל בבית המשפט בחודש מאי | צילום: אביגיל עוזי קובי פרץ ואשתו ענבל בבית המשפט בחודש מאי, צילום: אביגיל עוזי

במהלך הדיונים בערעור טענו באי כוחו של הזמר, כי עשה מאמצים רבים להפקיד כספים בקופת רשות המסים וגייס סכום כולל של כ-2.7 מיליון שקל.

בשבוע שעבר דחה הרכב השופטים שדן בהליך את ערעור הפרקליטות וקיבל באופן חלקי את ערעורו של הזמר כך שקיצר את עונשו בחצי שנה לשנה וחצי. בית המשפט הורה לפרץ להתייצב בבית הסוהר ב-2 באוגוסט. כעת, ימים ספורים לאחר שקיבל לידיו את פסק הדין, פנה פרץ לנשיא המדינה בבקשה לחנינה.

מבית הנשיא נמסר כי בקשת חנינה בעניינו של פרץ הוגשה אל הנשיא וכי "הבקשה הועברה לחוות הדעת של הגורמים הרלוונטיים ותובא אל שולחנו של הנשיא להחלטה בהמשך".

מטעמו של פרץ נמסר: "הבוקר הוגשה באמצעות עוה"ד יעקב וינרוט, ציון אמיר וחיים לוי, בקשת חנינה מנומקת מאוד בעניינו של פרץ וכולנו תקווה שכבוד הנשיא ישעה לבקשה זו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות