אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשקיע הבריטי הגדול ביותר בקבוצת פרמיירליג: טוני בלום, הבעלים של ברייטון צילום: גטי אימג'ס

המשקיע הבריטי הגדול ביותר בקבוצת פרמיירליג: טוני בלום, הבעלים של ברייטון

בלום, שהזרים 250 מיליון ליש"ט לקבוצה, מדורג במקום השישי המשותף בטבלת ההשקעות של הפרמיירליג, לצידו של מייק אשלי מניוקאסל יונייטד. והמשקיעים הכי גדולים בכלל? רוסים

04.07.2017, 10:45 | שירות כלכליסט

כשברייטון אלביון תארח את מנצ'סטר סיטי באצטדיון שלה במשחק הבכורה שלה בפרמיירליג ב-12 באוגוסט, טוני בלום יישב ביציע המנהלים ביחד עם שרים מממשלת סין וסגן ראש ממשלת איחוד האמירויות הערביות.

קראו עוד בכלכליסט

תומר חמד מברייטון. בלום ואשלי הם בהפרש ניכר המשקיעים הבריטים הגדולים ביותר, ומגמדים את 105 מיליון ליש"ט שהשקיעו דיוויד סאליבן ודיוויד גולד כל אחד בווסטהאם, כך על פי מחקר שערכה חברת ההימורים המקוונת SBO., צילום: גטי אימג תומר חמד מברייטון. בלום ואשלי הם בהפרש ניכר המשקיעים הבריטים הגדולים ביותר, ומגמדים את 105 מיליון ליש"ט שהשקיעו דיוויד סאליבן ודיוויד גולד כל אחד בווסטהאם, כך על פי מחקר שערכה חברת ההימורים המקוונת SBO. | צילום: גטי אימג'ס תומר חמד מברייטון. בלום ואשלי הם בהפרש ניכר המשקיעים הבריטים הגדולים ביותר, ומגמדים את 105 מיליון ליש"ט שהשקיעו דיוויד סאליבן ודיוויד גולד כל אחד בווסטהאם, כך על פי מחקר שערכה חברת ההימורים המקוונת SBO., צילום: גטי אימג

בלום הזרים בסביבות 265 מיליון ליש"ט לקבוצה. ואילו הבעלים של סיטי השייח מנסור, השקיע 210 מיליון ליש"ט  משלוברכישת המועדון (עוד 535 מיליון ליש"ט של ממשלת אבו דובאי בכיסוי הפסדים ועוד 200 מיליון ליש"ט של אבו דאבי בבניית קמפוס אימונים). 

החברה הסינית שהיא שותפתו  של מאנסור הזרימה 265 מיליון ליש"ט לסיטי (על ידי רכישת מניות שלה).

בלום, שהזרים 250 מיליון ליש"ט לקבוצה, מדורג במקום שישי בטבלת ההשקעות של הפרמיירליג, לצידו של מייק אשלי מניוקאסל.

בלום ואשלי הם בהפרש ניכר המשקיעים הבריטים הגדולים ביותר בקבוצות פרמיירליג, ומגמדים את 105 מיליון ליש"ט שהשקיעו דיוויד סאליבן ודיוויד גולד כל אחד בווסטהאם. 

כך על פי מחקר שערכה חברת ההימורים המקוונת SBO.

טבלת ההשקעה בקבוצות מבוססת על נתוני הפרמיירליג מהעונה שעברה, בלי המועדונים שעלו ליגה, אלביון, ניוקאסל והדרספילד. הוספתו של בלום מדגימה את ההיקף העצום של המחויבות שלו, עכשיו שהקבוצה עומדת לשחק נגד המועדונים העשירים באנגליה.

בלום צבר את הונו האישי מאימפריית ההימורים על ספורט שלו בצפון לונדון, סטרליזד (Starlizard), מפיתוחי נדל"ן ומהשקעות, וכן פורטפוליו השקעות אישי.

הרומן שלו עם אלביון הוא מתנה משמיים למועדון, שהוביל להקמת אמקס, מתחם אימון באיכות גבוהה בלנסינג וצמצום ההפסדים השנתיים.

בלום ואשלי צמודים מבחינת ההשקעות, כפי שהקבוצות שלהם היו בעונה שעברה בצ'מפיונשייפ. אשלי שילם בסביבות 134 מיליון ליש"ט עבור אחזקה של 100% מהקבוצה מצפון מזרח המדינה. לאחר מכן העביר הלוואה של 120 מיליון ליש"ט כדי לכסות את החובות.

בכל מקרה, הם עוד רחוקים מההשקעה של 2 מיליארד ליש"ט של רומן אברמוביץ' באלופה צ'לסי. איש העסקים הרוסי מוביל במידה ניכרת על משפחת גלייזר, שמלבד הרכישה ב-800 מיליון ליש"ט של מנצ'סטר יונייטד הם גם הבעלים של טמפה ביי באקנירס. שם נוסף ברשימה הוא סטן קרונקי, שהוא הבעלים של מספר קבוצות ספורט, ביניהן לוס אנג'לס ראמס, אך מוכר בעיקר בזכות ההשקעה של 450 מיליון ליש"ט בארסנל.

רביעי בטבלת ההון מדורג הבעלים של ליברפול ג'ון הנרי עם השקעה של 300 מיליון ליש"ט. פורטפוליו ההשקעות המגוון שלו כולל גם את העיתון בוסטון גלוב וקבוצת הבייסבול רד סוקס.

הבאים בתור הם CITIC גרופ הסינית ממנצ'סטר סיטי, ואחריה מגיעים בלום ואשלי.

גם המשקיע הסיני בווסט ברומיץ' אלביון גבוה ברשימה. גאוצ'ואן לאי השקיע 175 מיליון ליש"ט.

מבחינת לאום, הרוסים הם המשקיעים הגדולים ביותר בפרמיירליג (אלישייר אוסמנוב הוא בעל אחזקה בשווי 157 מיליון ליש"ט בארסנל), כשאמריקאים צמודים אליהם במקום השני. הבריטים בדמות בלום ואשלי מדורגים במקום השלישי.

סכום ההשקעה הקטן ביותר שדווח עליו הפרמיירליג עמד על 70 אלף ליש"ט מקרן האוהדים של סוונסי סיטי, שהרחיבה את האחזקה שלה בקבוצה הוולשית ל-21%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות