אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביקור מודי בישראל: יד ושם, הסכמים לשיתוף פעולה ופגישות עם אנשי עסקים צילום: איי פי

ביקור מודי בישראל: יד ושם, הסכמים לשיתוף פעולה ופגישות עם אנשי עסקים

נרנדרה מודי יגיע מחר לביקור ראשון אי פעם של ראש ממשלה הודי מכהן בארץ, וזאת לרגל 25 שנים לכינון היחסים הדיפלומטיים בין המדינות

03.07.2017, 18:16 | רן אברמסון

לקראת נחיתתו של ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי מחר (ג') בישראל, נערך היום תדריך במשרד החוץ בירושלים שפירט את לוח הזמנים של הביקור. מדובר בביקור ראשון של ראש ממשלה הודי מכהן בארץ, והוא יציין גם 25 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין ישראל להודו.

קראו עוד בכלכליסט

מודי יבקר לאחר נחיתתו בחווה לגידול פרחים וביד ושם. ביום רביעי בבוקר הוא ייפגש עם נשיא המדינה ראובן ריבלין ואחר כך עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. לאחר הפגישה יחתמו מודי ונתניהו על מזכרי הבנות לשיתופי פעולה כלכליים בין שתי המדינות. אחר הצהריים ייפגש מודי עם יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג ובערב הוא יערוך מפגש עם נציגי הקהילה ההודית בישראל.

רה"מ מודי, צילום: איי אף פי רה"מ מודי | צילום: איי אף פי רה"מ מודי, צילום: איי אף פי

ביום חמישי בבוקר יניח מודי זרים על קברי החיילים ההודים שנהרגו בקרבות הצבא הבריטי על ארץ ישראל במלחמת העולם הראשונה. מבית העלמין של הצבא הבריטי בחיפה הוא ימשיך לחוף דור, שם יבקר במתקן התפלת מים נייד ויחיד מסוגו. בצהריים הוא ייפגש עם בכירים בקהילה העסקית הישראלית וההודית ואחר כך עם סטודנטים הודים הלומדים בישראל. בערב ימריא מנמל התעופה בן גוריון לפסגת ה-G20 שתיערך בסוף השבוע בהמבורג, גרמניה. 

מארק סופר, לשעבר שגריר ישראל בהודו וכיום סמנכ"ל משרד החוץ לאסיה ואוקיאניה, הדגיש את חשיבות הביקור וציין שישראל והודו יחתמו במהלכו על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי ארוך טווח בתחומי המים והחקלאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות