אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד המדע מרחיב את פרויקט אוריינות דיגיטלית צילום: suno.edu

משרד המדע מרחיב את פרויקט אוריינות דיגיטלית

הפרויקט נועד להנגיש שימוש בטכנולוגיה בקהילה ללא תשלום. כיום פועלים 30 מרכזים בפריסה ארצית ובמסגרת המכרז החדש ייפתחו עוד שבעה מרכזים חדשים

04.07.2017, 07:53 | ספי קרופסקי

משרד המדע פרסם בימים האחרונים מכרז להרחבת פרויקט אוריינות דיגיטלית, שנועד להנגיש שימוש בטכנולוגיה בקהילה ללא תשלום. במסגרת התוכנית כבר פועלים כיום 30 מרכזים בפריסה ארצית שמציעים פעילות הכשרה ביישומי מחשב והכשרה והעשרה טכנולוגית לציבור הרחב.

קראו עוד בכלכליסט

הפרויקט, שהחל בעשור הקודם, נועד לצמצם פערים דיגיטליים, בייחוד בקרב אוכלוסיות מרקע סוציו־אקונומי נמוך וכן אצל קבוצות מיעוט כמו המגזרים הערבי והחרדי. החברה שתזכה במכרז החדש תפתח עוד שבעה מרכזים בנוסף ל־30 הקיימים, כשישנה אפשרות שתקבל בשלב שני גם את הזיכיון על ה־30 הקיימים, בהתאם להחלטת המשרד.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

במסגרת הפרויקט הנוכחי גם יבוצעו מאמצים מצד המשרד והחברה המפעילה שתזכה בו כדי לווסת תחומי עניין דיגיטליים שלרוב מזוהים עם אחד המינים. כך למשל הפרויקט יבקש לנסות למשוך נשים לתחומים כמו תכנות, שרוב העוסקים בהם הם גברים, ומהצד השני יתבצע מאמץ למשוך גברים לתחום הגרפיקה, שנחשב לדומיננטי בקרב נשים.

תוקף המכרז החדש הוא עד 2022 כשעלות התקצוב של השלב הראשוני, כלומר הפעלת 7 המרכזים החדשים וכן פעילות נוספת של מרכזים מרחביים הוא כ־18 עד 20 מיליון שקל לשנת פעילות. המשרד מעריך שהפעלה מלאה של הפרויקט כולל כל המרכזים תתוקצב בכ־37.5 מיליון שקל לשנת פעילות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות