אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ריבלין העניק חנינה לראש הממשלה לשעבר אולמרט צילום: אבי מועלם

ריבלין העניק חנינה לראש הממשלה לשעבר אולמרט

אש הממשלה לשעבר כבר לא אסיר ברישיון: יומיים לאחר שאולמרט שוחרר מהכלא, החליט הנשיא להעמיד את עונשו על תקופת המאסר שריצה בפועל. אולמרט, שיוכל לטוס לחו"ל, כבר הודיע כי ימשיך בפעולות ההתנדבות

04.07.2017, 15:42 | ynet

כבר לא אסיר ברישיון: נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין החליט היום להעמיד את עונשו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט על תקופת המאסר אשר ריצה בפועל - ובכך למעשה הקל בתנאי השחרור שלו. המשמעות היא שאולמרט, ששוחרר מהכלא השבוע, לא יצטרך להגיע פעמיים בחודש לחתום בתחנת משטרה ויוכל מיד לטוס לחו"ל.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעת הנשיא נאמר כי בהמשך להחלטת ריבלין ממרס השנה, שבה דחה את בקשתו של אולמרט לחנינה ואת שחרורו המיידי ממאסר, החליט היום הנשיא להעמיד את עונשו על תקופת המאסר אשר ריצה בפועל. אז אמר ריבלין כי לאור זכויותיו הרבות, אם תתקבל בקשתו של אולמרט לשחררו בעבור שני שליש ממאסרו, ישקול בחיוב להעמיד את עונשו על תקופת המאסר בפועל.

אהוד אולמרט, אחרי שחרורו מהכלא , צילום: אבי מועלם אהוד אולמרט, אחרי שחרורו מהכלא | צילום: אבי מועלם אהוד אולמרט, אחרי שחרורו מהכלא , צילום: אבי מועלם

בהודעה נאמר כי בטרם החליט, רשם לפניו הנשיא את הודעתו של אולמרט כי ימשיך לבצע שניים מתנאי שחרורו, החסויים מכח החלטת ועדת השחרורים. אולמרט כבר הודיע כי גם אם ריבלין יעניק לו חנינה, הוא ימשיך בפעולות ההתנדבות שלו. ההקלה שהעניק ריבלין מותנית בכך שאולמרט לא יעבור עברה או פשע עד לסיום תקופת המאסר שהיה מרצה לפי גזר הדין המקורי.

 

ביום ראשון יצא אולמרט מהכלא לאחר 16 חודשים מאסר. אולמרט נידון ל-27 חודשי מאסר בפועל וריצה את עונשו בכלא מעשיהו מאז פברואר 2016. הוא הורשע בקבלת שוחד של 60 אלף שקל בפרשת "הזרע" עת כיהן כשר התמ"ת. כמו כן הורשע בעבירות שיבוש מהלכי משפט בין היתר בגין ניסיונו להניא את שולה זקן מהסדר טיעון לגבי חלקה בפרשה. בפרשת טלנסקי הורשע אולמרט בעבירת מרמה והפרת אמונים וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

 אולמרט יצא מאגף 10 המאובטח שבו ריצה את עונשו, חתם על טופס השחרור אצל מפקד בית הסוהר, יצא משערי בית הסוהר, נכנס לרכב השרד השחור ומשם נסע לדירתו בליווי מאבטחי שב"כ.

את יומו הראשון הקדיש אולמרט בעיקר למנוחה ולבילוי בחיק המשפחה. הוא יצא לגיחה קצרה בקניון כדי לקנות קצת בגדים. בערב המשפחה נפגשה כדי לחגוג את יציאתו לחופשי. אולמרט נראה רזה וחיוור וגם קצת מכופף. אך עדיין קשה היה שלא להבחין בתחושת ההקלה של היציאה מהכלא לחופשי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות