אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתם ההסכם הקיבוצי בכלל ביטוח

נחתם ההסכם הקיבוצי בכלל ביטוח

ההסכם מסדיר את תשלום השכר לעובדים וקובע תוספת שכר שנתית בשיעור ממוצע של 4%-3%, והעברה של 100 עובדי קבלן להעסקה ישירה. יו"ר הוועד: "הבאנו בשורה לאלפי העובדים"

04.07.2017, 17:57 | רעות שפיגלמן
כצפוי, בשעה האחרונה נחתם ההסכם הקיבוצי בכלל ביטוח, כך מדווחת ההסתדרות. ההסכם, שחל על כ-3,200 עובדים בחברה, הוא המשך להסכם הקיבוצי הראשון שנחתם לפני כשלוש שנים וחצי.

אחרי שבועיים של שביתה, כבר ביום ראשון חזרו עובדי כלל ביטוח לעבוד, לאחר שהגיעו להבנות עם ההנהלה. 

קראו עוד בכלכליסט

ההסכם מסדיר את מנגנון תשלום השכר לעובדים וקובע תוספת שכר שנתית בשיעור ממוצע של 4%-3%, שתהיה מורכבת מתוספת שכר קבועה בגובה 1.5% לכלל העובדים הזכאים וחלק נוסף שיינתן באופן דיפרנציאלי על פי הקריטריונים המפורטים בהסכם. בנוסף, תחול הגדלה של בסיס ההפרשה לפנסיה כאשר החל ממשכורת חודש יולי 2017, סכום הפרשת המעסיק לתגמולים יועלה מ-6.5% ל-7.5%.

חתימת ההסכם הקיבוצי בכלל ביטוח חתימת ההסכם הקיבוצי בכלל ביטוח חתימת ההסכם הקיבוצי בכלל ביטוח

ביחס לבונוסים ומענקים, נקבע כי הבונוס השנתי יגדל בכפוף לעמידה ביעדים בין 2017-2020. בשנה שבה הרווח השנתי של הקבוצה יעלה על 300 מיליון שקל - תקציב של 2.5% מעלות השכר השנתית של עובדי ההסכם הקיבוצי יופרש לצורך הבונוס. במקרה של רווח מעל 400 מיליון שקל - התקציב יעמוד על 3%. בנוסף, במקרה בו הרווח יחצה את ה-300 מיליון שקל כלל תקצה לעובדים אופציות למניות בכלל החזקות בתקציב של חצי אחוז עד אחוז מעלות השכר השנתית.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בירך את עובדי כלל ואמר במעמד הטקס כי: "אחרי דיאלוג מורכב וממושך בין הצדדים, ההסכם החדש הצליח להביא לפריצת דרך בתנאי העבודה של עובדי כלל. ההסכם לא רק משמר את ההישגים ששינו את המציאות לאלפי העובדים, אלא נושא בשורה של ממש בכל הנוגע לחיזוק ביטחונם הכלכלי. בהקשר זה ראוי לציין את קביעת השכר המינימלי בחברה על 6,000 שקל, והעברתם של כ-100 עובדי קבלן להעסקה ישירה. אני רוצה לברך את העובדים ואת הוועד בראשות רוני רז. תודתי והערכתי גם ליו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד, על תרומתו להצלחת המו"מ. ההסכם שהושג וההטבות החדשות המעוגנות בו, מעניקים מסגרת יציבה להמשך ההשקעה בעובדי כלל וחיזוק יחסי האמון בין הצדדים".

יו"ר ועד העובדים בחברת כלל ביטוח, רוני רז, אמר: "היום אפשר לברך על המוגמר ולומר בפה מלא כי הבאנו בשורה לאלפי עובדי החברה. עובדי כלל ביטוח שהיו מחלוצי ההתאגדויות בישראל בשנים האחרונות ימשיכו ליהנות מתוספות שכר, שיפור תנאים וביטחון תעסוקתי. ההסכם הוא פורץ דרך בדאגה לעובדי החברה החדשים ועובדיה הוותיקים. כולנו נהיה כמקשה אחת ביחד עם ההנהלה למען הצלחת החברה. ברצוני להודות ליו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן וליו״ר הסתדרות המעו״ף ארנון בר דוד שהשקיעו לילות כימים בכדי שההסכם ייחתם״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות