אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביטן: נתמוך בחקיקה מחודשת של מס דירה שלישית אם כחלון יבקש צילום: אלכס קולומויסקי

ביטן: נתמוך בחקיקה מחודשת של מס דירה שלישית אם כחלון יבקש

בכנס לשכת רואי החשבון באילת התייחס יו"ר הקואליציה לחוק שעליו קבע בגץ כי "נפל פגם שירד לשורשו של הליך"

04.07.2017, 19:52 | עמרי מילמן

"אם בג"ץ יחזיר את חוק מס דירה שלישית לכנסת, נתמוך בחוק כקואליציה ונגבה את השר כחלון פעם נוספת. נתמוך בחקיקה חדשה של מס דירה שלישית" - כך אמר היום (ג') יו"ר הקואליציה, חבר הכנסת דוד ביטן, בכנס לשכת רואי החשבון הנערך בעיר אילת.

קראו עוד בכלכליסט

בזמן שעתידו של החוק מוטל בספק כאשר שופטי בג"ץ שוקלים האם לבטל את החוק שבהליך חקיקתו "נפל פגם שירד לשורשו של הליך", הכריז הערב ביטן כי ייתן גיבוי לכחלון, למרות המתיחות ששוררת בקואליציה בחודשים האחרונים.

"שר האוצר מתעקש על העניין של מיסוי דירה שלישית , ולכם גם אם יבוטל יתכן ויבקש שיחוקק מחדש. מפלגת הליכוד לא תומכת ברעיון החוק אבל אנחנו חלק מהקואליציה ולכן נאלץ שוב לחוקק אותו, ניתן לו (לכחלון) גב בפעם השנייה וכל עוד הוא ירצה. הצעתי לו רעיון אחר, הצעת חוק טובה יותר, אבל הוא סרב. על זה לא נפיל את הממשלה".

מימין: כחלון וביטן. "על זה לא מפילים ממשלה", צילום: אלכס קולומויסקי מימין: כחלון וביטן. "על זה לא מפילים ממשלה" | צילום: אלכס קולומויסקי מימין: כחלון וביטן. "על זה לא מפילים ממשלה", צילום: אלכס קולומויסקי

כחלון דחה את האפשרות שהציעו שופטי בג"ץ לפני מספר חודשים - להחזיר את החוק לוועדת הכספים, לפי הערכות מאחר וסבר כי לא יהיה לו רוב בקואליציה להעביר את החוק מחדש. כעת מבהיר ביטן, כי אם בג"ץ יבטל את החוק, וכחלון יחליט לחוקקו מחדש - הקואליציה תיתן לכך גיבוי.

יו"ר הקואליציה התייחס גם על הפיכת רואי החשבון ל"חשודים המיידיים", ואמר: "אם מדברים על חקיקה אגרסיבית - אז האגרסיביות היא כלפי רואי החשבון ועורכי הדין. נוצר מצב לפיו כל פעולה הופכת להיות 'עברת מקור', אם רו"ח לא רושם חשבונית - זו עבירת מקור, זה יכול להיות גם אם בטעות אני מאוד כועס על חברי ועדת כספים וועדת חוקה שהגענו למצב הזה, אם היה לי זמן לטפל גם בזה - לא הייתי נותן לזה לעבור כמו שעבר"
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות