אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המחליף של פרח לרנר: היועץ הבכיר של שר התקשורת צילום: עמית שאבי

המחליף של פרח לרנר: היועץ הבכיר של שר התקשורת

לכלכליסט נודע כי עו"ד רן שטרית, המכהן כיועץ בכיר לשר התקשורת איוב קרא, הוא המועמד המוביל להתמנות ליועץ ראש הממשלה לענייני חקיקה וכנסת

05.07.2017, 08:23 | אדריאן פילוט

עו"ד רן שטרית, המשמש כיועץ בכיר לשר התקשורת איוב קרא, הוא המועמד המוביל להחליף את פרח לרנר ולהתמנות ליועץ ראש הממשלה לענייני חקיקה וכנסת, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

פרח לרנר , צילום: עמית שאבי פרח לרנר | צילום: עמית שאבי פרח לרנר , צילום: עמית שאבי

שטרית, פעיל במפלגת הליכוד, החל את הקריירה הפוליטית שלו ב־2009 עם ח"כ אופיר אקוניס כששימש כיו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת. שטרית עזב את הזירה הציבורית וכיהן כמנהל רגולציה בתנובה ב־2013. הוא שב למגרש הפוליטי כיועץ של אקוניס כשזה כיהן כשר לענייני רשות השידור ב־2015. כך נכנס שטרית לעולם התקשורת.

לאחר שאקוניס פרש מתפקידו, נשאר שטרית במשרד התקשורת כשראש הממשלה בנימין נתניהן כיהן גם כשר התקשורת. מזה שנתיים נמצא שטרית בתפקידו.

תפקיד יועץ ראש הממשלה בענייני חקיקה וכנסת הוא תפקיד רב עוצמה. היועץ אמון על קידום החלטות הממשלה ואישון במליאת הכנסת, לרבות תקציב המדינה בוועדות הכנסת ובמליאה, קידום הצעות חוק ממשלתיות ופרטיות בתמיכת הקואליציה וקישור בין עבודת הממשלה, הכנסת והיחידות המקצועיות.

קודמתו בתפקיד, פרח לרנר, הושעתה מעבודתה לאחר שבספטמבר 2015 נחקרה לצד בעלה בחשד שניצלה את תפקידה ואת קרבתה לנתניהו כדי לקיים את עסקיו של בעלה, איש יחסי ציבור. בעקבות הפרשה, הושעתה לרנר מתפקידה עד פברואר האחרון, אז הודתה על עבירות של מרמה והפרת אמונים בתמורה לסגירת התיק הפלילי נגדה. לרנר הורחקה למשך חמש שנים מהמגזר הציבורי. ביוני נחשף ב"כלכליסט" כי לרנר הפכה לסמנכ"לית הרגולציה של קבוצת אי.די.בי בראשות אדוארדו אלשטיין.

בסוף שנת 2016 החלה לכהן בתפקיד רבקה פאלוך, יועצת לענייני חרדים. לאחר עדות בעייתית שמסרה במשפטו של חיים רמון וזכתה לביקורות חריפות מטעם השופטים, ממשרד ראש הממשלה נמסר כי פאלוך מכהנת כממלאת מקום בלבד. את המינוי שלה ניסה למנוע הממונה על המשמעת בשירות המדינה אסף רוזנברג.

שטרית ביקש שלא להגיב והפנה ללשכתו נתניהו, ממנה לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות