אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כיל על הזיהום מרותם אמפרט: "החשיפה הכספית בטווח הקצר תהיה נמוכה יחסית" צילום: המשרד להגנת הסביבה

כיל על הזיהום מרותם אמפרט: "החשיפה הכספית בטווח הקצר תהיה נמוכה יחסית"

בהודעה לבורסה מציינת החברה כי הביטוח צפוי לכסות את מירב העלויות הכרוכות באירוע. כיל מציינת כי המפעל ממשיך לפעול בקיבולת של מעל 50%, ושהיא מחזיקה במלאי מספק

05.07.2017, 09:06 | ניר טל

ארבעה ימים לאחר הדליפה החמורה ממפעל רותם אמפרט של כיל והפגיעה הסביבתית הקשה שנגרמה לסביבת נחל אשלים, מוציאה כיל, חברה בת שלהחברה לישראל, הודעה על ההשלכות הצפויות של האירוע על התוצאות הפיננסיות של החברה. 

קראו עוד בכלכליסט

בהמשך להחלטת  המשרד להגנת הסביבה על פתיחת חקירה פלילית נגד מנהלים במפעל ובכיל, הודעת כיל לבורסה אתמול בערב מכוונת להרגעת הרוחות: "בעקבות הערכות ראשוניות שביצעו החברה עם סוכני הביטוח שלה, כיל סבורה כי החשיפה הכספית הישירה בטווח הקצר כתוצאה מהדליפה תהא יחסית נמוכה", מציינת החברה. בכיל מוסיפים כי אירועי דליפה מכוסים במסגרת הביטוח שבו היא מחזיקה, לצד עלויות השתתפות עצמית שאינן מהותיות.

על פי ההודעה, מפעל רותם אמפרט הפועל לייצור חומצה זרחתית במסגרת פעילות המינרליים של הקבוצה (חומר בסיס למוצרי המשך, דוגמת דשנים), ימשיך בשלב זה בתפוקה של למעלה מ-50%. מעבר לכך, יש בידי כיל מלאי מספק.

עוד מציינת כיל בדיווח למשקיעים כי "המשרד להגנת הסביבה אישר הערב לכיל רותם להפעיל באופן זמני בריכה חלופית (בריכה מס' 4). האישור יהיה בתוקף עד יום שני ה-10 ביולי וניתן יהיה להארכה, לתקופה של חצי שנה, בכפוף להתקיימות תנאים שנקבעו בידי המשרד". עם זאת, בחודשים הקרובים תידרש כיל לבקשת המשרד להגנת הסביבה לגיבוש תכנית לפינוי מי הגבס ושיקום הבריכות - בשלב זה החברה לא יכולה להעריך את העלויות הכרוכות בתכנית זו לטווח ארוך.

ההחלטה על פתיחת החקירה הגיע לאחר שימוע שערכו במשרד להגנת הסביבה, לנוכח אחד האסונות הסביבתיים הגדולים בשנים האחרונות, שאירע בנחל אשלים בסוף השבוע האחרון. בעקבות הכשל במפעל רותם אמפרט גלשו על-פי הערכות המשרד  כ-100 אלף קוב של שפכים רעילים, בהם חומצות זרחתיות וגופרתיות, לתוך נחל אשלים, וזרמו בו לאורך כ-25 קילומטר - עד למאגר אשלים. בדרך נפגעו קשות הנוזלים בשמורות הטבע.

בריכת האידוי הקורסת של רותם אמפרט, צילום: המשרד להגנת הסביבה בריכת האידוי הקורסת של רותם אמפרט | צילום: המשרד להגנת הסביבה בריכת האידוי הקורסת של רותם אמפרט, צילום: המשרד להגנת הסביבה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות