אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פשרה מסתמנת: חברת דלק תעניק הטבות ללקוחות בגובה 2 מיליון שקל כפיצוי על מהילת בנזין צילום: שאטרסטוק

פשרה מסתמנת: חברת דלק תעניק הטבות ללקוחות בגובה 2 מיליון שקל כפיצוי על מהילת בנזין

11 שנים לאחר שנחשפה פרשת מהילת הדלק הגדולה, גובשה פשרה במסגרת תביעה ייצוגית שהוגשה בעניין. גובה הבתיעה המקורי עמד על סכום עתק של 171 מיליון שקל

05.07.2017, 09:14 | זוהר שחר לוי

11 שנים לאחר שנחשפה פרשת מהילת הדלק הגדולה, גובשה פשרה במסגרת תביעה ייצוגית שהוגשה בעניין, והיא תעלה בקרוב לדיון בבית המשפט המחוזי תל אביב. לפי ההסכם תפצה חברת "דלק" לקוחות בהטבות שונות בגובה 2 מיליון שקל לאחר שהתביעה הוגשה על סכום עתק של 171 מיליון שקל.

את פרשת מהילת הדלק חשפה המשטרה ב־2006. החקירה העלתה רשת הונאה ומכירה של דלק מהול בהיקף של יותר מ־90 מיליון שקל בלפחות 11 תחנות דלק באזור ירושלים. בין המעורבים היו החברות אנרגיה 2000 דלקים ובניהו, ובהמשך הוגשו כתבי אישום נגד 11 נאשמים, בהם בעלי החברות. כתבי האישום ייחסו להם עבירות של מהילת דלק בתחנות שהפעילו ברחבי ירושלים תחת השם דלק.

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

בהמשך להליך הפלילי, הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב גם תובענה ייצוגית על סכום עתק של יותר מ־171 מיליון שקל נגד חברת דלק ונגד הנאשמים בהליך הפלילי. בתביעה ייצוגית שהגישו עורכי הדין רם גורודיסקי ואראל טמיר, נטען כי הנאשמים הפרו את חובתם כלפי הלקוחות. כלפי דלק, שמיוצגת על ידי המשרדים גורניצקי ואגמון, נטען כי מוטלת עליה אחריות בכך שאיפשרה שימש בסימן המסחר דלק וכי היה עליה לפקח על הדלק. לאחרונה ניהלו הצדדים הליך גישור לפני השופט בדימוס דוד גלדשטיין והגיעו להסכם פשרה לפיו דלק והמפעילים הנוספים יפצו לקוחות בהטבות תדלוק בשווי 2 מיליון שקל. לעורכי הדין של התובעים ישולמו 310 אלף שקל ו־150 אלף שקל יתחלקו בין חמשת התובעים הייצוגיים. בית המשפט המחוזי בתל אביב יכריע אם לקבל את ההסכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות