אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במקום הכי יקר בירושלים: 24 דירות ייבנו בשטח וילה שרובר

במקום הכי יקר בירושלים: 24 דירות ייבנו בשטח וילה שרובר

ל"כלכליסט" נודע כי מבנה מגורים במתחם הווילה המיתולוגית בירושלים ייהרס, ובמקומו ייבנה בניין של דירות יוקרה בשטח 200 מ"ר כל אחת

06.07.2017, 08:07 | אמיתי גזית

קשה להאמין שמי שהגה את התוכנית לחיזוק בתים מפני רעידות אדמה, תמ"א 38, ראה דווקא בווילה שרובר המפורסמת בשכונת טלביה בירושלים את היעד ליישום התוכנית, אולם לפני כשלושה שבועות הוגשה בקשה כזאת לוועדה המקומית בירושלים.

הווילה המקורית והמעוצבת שהוכרזה לשימור לא תיהרס, אולם בחצר הגדולה שלה הוקמה בעבר וילה קטנה יותר של 300 מ"ר, שפונה לרחוב דובנוב. בעל הנכס החליט לממש את זכויות הבנייה במגרש ועל פי התוכנית שהגיש, הוא יבנה שם בניין בן 6 קומות, ובו 20–24 דירות יוקרה בשני אגפים, בשטח ממוצע של כל דירה 200 מ"ר.

הווילה נבנתה באמצע שנות ה־50 על ידי מיילס וגיטה שרובר על מגרש של כ־6 דונם. השטח הבנוי הוא 1,800 מ"ר. מיילס צבר את הונו בתעשייה, ואשתו היתה ידועה בזכות פעילותה הפילנתרופית.

וילה שרובר בירושלים וילה שרובר בירושלים וילה שרובר בירושלים

בשנות התשעים נמכרה הווילה לחברת DEKA של ג'קי ספרא. המגרש כולו, הכולל את הווילה המיתולוגית ואת אותו בית שאמור להיהרס כעת, ובו חיה גיטה בערוב ימיה, נמכר ב־2014 לאיש עסקים ישראלי ממוצא צרפתי בתמורה ל־70 מיליון שקל.

עו"ד אושרי דהן ממשרד דהן־קוברסקי, המייצג את היזם: "הבעלים מכיר בערך ההיסטורי של וילה שרובר, והוא יותיר אותה במתכונת הקיימת". השמאי דובי בנדל: "זה נמצא במשבצת הכי יקרה בירושלים. דירה יכולה להימכר ב־10 מיליון שקל ויותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות