אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

צמיג העתיד: ללא פנצ'רים וללא חישוק

מישלן מציגה את ויז'ן, צמיג עתידי ללא אויר שניתן יהיה לשנות במדפסת תלת ממד, בהתאם למאפייני הנסיעה

09.07.2017, 15:16 | שירות כלכליסט

יצרנית הצמיגים מישלן חשפה את מה שלדבריה הוא צמיג העתיד – שילוב של חישוק וצמיג בהדפסה תלת ממד שניתן לשנות ולהתאים לפי צרכי הנהיגה.

הבעיות הנלוות לצמיגים של היום הממולאים באוויר, כמו שחיקה ופנצ'רים, עשויות להיעלם בעתיד. 

הצמיג החדש ייקרא ויז'ן (Vision), ומדובר ב"צמיג חכם", שיוכל לספק לנהגים מידע מפורט לגבי מצבו. מכיוון שהוא אינו ממולא באוויר, כבר לא יהיה צורך במערכות הנוכחיות לניטור לחץ הניפוח, וכך גם ניפרד לשלום מהתפוצצויות צמיגים ותקרים.

"המבנה חסר האוויר יאפשר לנו להחליף את השילוב בין צמיג וחישוק הקיים היום. התבססנו על המחקר שלנו לגבי צמיגים ללא אוויר כדי להבין כיצד לחלק את יכולות נשיאת העומס, כך שתהיה מספיק קשיחות לשאת את המשקל, לנווט את המכונית, ולשמור על יציבות, אך בו זמנית שלא תהיה יותר מדי נוקשות שתפגע בנוחות", הסביר טרי גטיס , סגן נשיא מו"פ במישלן.

מה שהופך את הצמיג למיוחד כל כך הוא האפשרות לבצע בו שינויים. במישלן מעריכים, שהלקוחות יבחרו לבצע התאמות ושינויים בצמיגים בהתאם לצרכי הנסיעה השונים. כך למשל, הדפסת צמיג מותאם לחורף לפני שנוסעים בשלג.

"הלקוחות יוכלו לנסוע עם המכונית למרכז שירות ושם ימתינו 4 תבניות מודפסות בתלת ממד. העבודה תכלול את ניקוי הצמיג כדי להכין אותו, והזרקת חומר חדש בתוך מבנה הצמיג שכבר קיים במכונית, תוך התאמה לנסיעה המצפה להם", הוסיף גטיס.

מישלן כבר השיקה צמיג ללא אוויר בחלק מהשווקים. הצמיג, טוויל (tweel) נמצא בשימוש במכסחות דשא מקצועיות וברכבי עבודה כמו טרקטורים. בכל מקרה, בחברה מעריכים שצמיג הויז'ן יגיע לשוק רק בעוד 15-20 שנה.

מישלן מציגה - צמיג עתידי בהדפסת תלת ממד, צילום: רויטרס מישלן מציגה - צמיג עתידי בהדפסת תלת ממד | צילום: רויטרס מישלן מציגה - צמיג עתידי בהדפסת תלת ממד, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
למה לחכות?
למה צריך לחכות 15 עד 20 שנה? למה לא להתחיל לייצר ולבדוק כבר עכשיו? כדי שנוכל להנות בתוך 5 שנים ולא יותר???? נמאס כבר מכל ההמצאות האלו שבאים מראים לנו משהו מדהים ונפלא ואז מודיעים לנו שלא נראה את זה בקרוב אלא בעוד מאה שנה.... אז בשביל מה בכלל באתם להגיד לנו על זה? תספרו לנו כשאתם מוציאים את זה לשוק לא כשאתם רק מפתחים את זה וחושבים על זה.....
לי  |  02.02.18
לכל התגובות