אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אור אלוביץ' הורחק מדירקטוריון yes; ישוחח עם אביו בנוכחות מפקח צילום: עמית שעל

אור אלוביץ' הורחק מדירקטוריון yes; ישוחח עם אביו בנוכחות מפקח

הפרסום, בעקבות הסכמת רשות ני"ע לצמצם את צו איסור הפרסום שהוצא על חקירת פרשת בזק, לאור עתירת "כלכליסט" בנושא; רשות ני"ע הטילה תנאים מגבילים נוספים גם על מנכ"ל yes רון אילון, וסמנכ"ל הכספים של yesהחברה מיקי ניימן. סנגורו שלאור אלוביץ': "כשהערפל יתפוגג תתבהר תמונה שונה לחלוטין"

06.07.2017, 14:44 | תומר גנון

פרשת בזק: אור אלוביץ', בנו של בעל השליטה בחברה שאול אלוביץ' החשוד בעבירות מרמה ודיווח, יוכל להיפגש עם אביו רק במשרדי חברת יורוקום הפרטית שבבעלותו, ולשוחח איתו על ענייני החברה וחברות הבנות שלה בלבד, מלבד בזק, רק בנוכחות מפקח – עו"ד ממשרד פישר בכר חן וול אוריון ושות'. כך נקבע בתנאי השחרור בערבות של אלוביץ' הבן שהובאו בשבוע שעבר לאישור בית משפט השלום בת"א.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת התנאים שהציבה רשות ני"ע, וסוכמו עם פרקליטו עוה"ד דרור מתיתיהו ושוני אלבק, נקבע בנוסף כי אלוביץ' הבן יורחק מדירקטוריון חברת הלוויין yes ל-30 יום.

הפרטים הותרו היום (ה') לפרסום לאחר עתירה שהגיש "כלכליסט", באמצעות עו"ד פז מוזר ועופר ולך ממשרד ליבליך מוזר, לצמצם את צו איסור הפרסום הגורף שהוטל בשבוע שעבר על חקירה פרשת בזק, וזאת לבקשת רשות ני"ע. באמצעות היועץ המשפטי של מחלקת החקירות ברשות, עו"ד ערן שחם-שביט, טענה הרשות במועד הוצאת הצו כי פרסום פרטים מתוך החקירה פוגע בניהולה, במהלכיה ועשוי להשפיע על גרסת המעורבים. עם זאת, במסגרת דיון שנערך היום בבית המשפט בעתירת "כלכליסט" נעתרה הרשות באופן חלקי לבקשה לצמצם את הצו, וזאת לאור החשיבות שהיא רואה לדבריה בשקיפות ההליכים.

אלוביץ' הבן משתתף טלפונית בישיבות דירקטוריון בזק

בהתאם להחלטת השופטת, הותר לפרסום כי נאסר על אלוביץ' הבן לשוחח עם אישתו, אורנה אלוביץ'-פלד המשמשת כדירקטורית ב-yes ובזק, על נושאים הקשורים לחקירה. אלוביץ' הבן יוכל להשתתף רק בישיבות דירקטוריון בזק שגם בו הוא חבר, אך רק באופן טלפוני תוך התחייבות שקלטת הישיבה תעבור לרשות.

אור אלוביץ' נחקר באזהרה בפרשת בזק עם פתיחת החקירה לפני למעלה משבועיים. הרשות מייחסות לו ביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, עבירות עובדים ומנהלים בתאגיד ועבירות דיווח. כפי שפורסם על פי החשד, אלוביץ' הבן ניצל את מעמדו ותפקידו ב-yes ושימש כזרועו הארוכה של אביו ללחוץ על נושאי המשרה בחברה לגרום לעיוות הדו"חות הכספיים. מה שהניע את אלוביץ' הבן, כך החשד, היה האינטרס הכלכלי של אביו ש-yes תעמוד ביעד תזרים המזומנים החופשי שנקבע בעסקת בזק-yes, על מנת שהוא יוכל לקבל מקופת בזק עשרות מילוני שקלים נוספים. 

אור אלוביץ אור אלוביץ' | צילום: עמית שעל אור אלוביץ

על פי החשד, אחת הדרכים שבהן הניע אלוביץ' הבן ביחד עם אחרים נושאי משרה, כגון מנכ"ל yes רון אילון שחשוד בפרשה, לבצע את המניפולציות היה אישור של בונוסים שונים. ביניהם למשל שינוי נוסחת הבונוסים שלו אילון כך שתכלול מרכיב של עמידה ביעד התזרים. שינוי הנוסחה היה שווה לאילון בשנת 2016 חצי מיליון שקל, מתוך בונוס של 2 מיליון שקל שקיבל בסך הכל.

אור אלוביץ': "דוחה את החשדות"

בערב חקירתו הראשונה שוחרר אלוביץ' הבן בערבות עצמית של 50 אלף שקל. עם זאת מאז הוא נחקר עוד מספר פעמים במשרדי הרשות בת"א. על פי מקורב לחקירה החשדות נגדו התחזקו, וכל כן הוחלט להטיל עליו הגבלות שונות.

 שאול אלוביץ שאול אלוביץ' | צילום: אוראל כהן  שאול אלוביץ

בין התנאים נקבע שאלוביץ' הבן יפקיד ערבות של 700 אלף שקל, ויוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ ל-90 יום. "החשוד דוחה מכל וכל את כל הטענות והחשדות המיוחסים לו", אמר עו"ד מתיתיהו במהלך דיון בבית משפט השלום בת"א שבו אושרו ההגבלות. "אין בהסכמתו לתנאים כדי להוות הודאה במיוחס לו. לאור הצורך בחקירת גורמים רבים אשר נמצאים בקשרי עבודה, ובשל החשש המובנה הנובע מכך, הסכמנו על ערובה בתנאים מגבילים. אנו בטוחים כי לאחר שהערפל יתפוגג תתבהר תמונה שונה לחלוטין".

תנאים מגבילים גם על אילון וניימן

בתוך כך הותר לפרסום כי רשות ני"ע הטילה תנאים מגבילים נוספים גם על מנכ"ל yes, רון אילון, וסמנכ"ל הכספים והתפעול, מיקי ניימן, החשודים ביחד עם בכירים בקבוצת בזק בביצוע עבירות מרמה ודיווח. התנאים החדשים יהיו בתוקף עד יום רביעי הקרוב (12.7).

מנכ"ל yes אילון חזר לעבודתו במשרדי החברה בכפר סבא, אולם נקבע כי הוא לא יעבוד ישירות מול ניימן אלא אם הדבר יעשה בהשתתפות של אחרים ומשפטן שיגודר על ידי החברה כמפקח. כלומר, שאילון וניימן לא יוכלים לשהות לבד באותו החדר. בנוסף, אילון לא יכול ליצור כל קשר, ישיר או עקיף, עם ספקים של חברת yes, אלא במקרים ובנושאים שסוכמו מול הרשות.

כמו כן, אילון לא יתייצב לישיבות דירקטוריון של בזק ו-yes, וימנע מיצירת כל קשר עם חברי הדירקטוריון של חברות אלה, לרבות חברי הועדות השונות של גופים אלה.

בנוסף, נאסר על אילון להגיע למשרדי חברת בזק בת"א. עוד נקבע, כי אילון יעסוק רק בנושאים הקשורים לניהול השוטף של yes, וימנע מכל קשר עם עובדי בזק ללא אישור הרשות. לצורך הבטחת ההגבלות ימונה מפקח: עו"ד גיא רבי, ממשרד גורניצקי ושות' המייצג את yes, או כל משפטן אחר שעליו יוסכם מול הרשות.

במקביל נקבע שניימן, המיוצג על ידי עוה"ד ארז הראל וקובי מרקוס ממשרד גורניצקי ושות' ועוה"ד יעל גרוסמן, יעביר מראש את יומן הפגישות שלו לרשות. כן נאסר עליו לעבוד מול מנהל הכספים ב-yes, אורן ברגמן.

בתוך כך, הרשות נעתרה לבקשת עורכת דינו של אילון, נוית נגב, להסיר בעוד כשבועיים את צו עיכוב היציאה מהארץ שהוטל עליו לצורך נסיעה של שבוע לחו"ל. אילון יפקיד 200 אלף שקל בנוסף ל-1.5 מיליון שקל שכבר הפקיד, כדי להבטיח את חזרתו לארץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות