אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרקליטות צפויה להודיע בתוך חודש: אישומים בפרשת חיים כץ ומוטי בן ארי צילומים: עמית שעל

פרסום ראשון

הפרקליטות צפויה להודיע בתוך חודש: אישומים בפרשת חיים כץ ומוטי בן ארי

כך עולה מדיון שנערך היום בבקשת הפרקליטות להאריך את התנאים המגבילים שהוטלו על היועץ הפיננסי של קבוצת אקוויטל, החשוד ביחד עם שר הרווחה בשימוש במידע פנים ובעבירות שוחד. סנגורו של בן ארי: "כבר אין חשש לשיבוש החקירה, זכותו לצאת לחו"ל"

06.07.2017, 17:49 | תומר גנון

הפרקליטות צפויה להודיע בתוך חודש על הגשת כתב אישום, חלקי או מלא, בכפוף לשימוע במסגרת הפרשה בה חשודים שר הרווחה חיים כץ, והיועץ הפיננסי לקבוצת החברות אקוויטל של איש העסקים קובי מימון, מוטי בן ארי, בשימוש במידע פנים ועבירות שוחד. כך אמרה היום (ה') במהלך דיון בבית המשפט עו"ד עופרה רובינפלד-הוך ממחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה). נזכיר כי כץ נחקר היום במקביל בלהב 433 שבמשטרה בפרשה אחרת – חשד לעבירות של סחיטה באיומים ומרמה בתעשייה האווירית.

קראו עוד בכלכליסט

רובינפלד-הוך היא התובעת מטעם הפרקליטות שמלווה את תיק החקירה מאז שהיא נפתחה בחודש מאי 2016. החקירה שהחלה ברשות ני"ע בחשד לשימוש של כץ ובן ארי במידע פנים סביב עסקת המיזוג בין נצבא לאיירפורט סיטי, התפתחה בהמשך ונוסף לה גם חשד לפיו כץ קיבל טובות הנאה מבן ארי כדי לקדם אינטרסים עסקיים של קבוצת אקוויטל, בהם תיקון לחוק ני"ע.

עו"ד עופרה רובינפלד הוך ויוני ליבני, התובעים מטעם הפרקליטות, צילום: תומר גנון עו"ד עופרה רובינפלד הוך ויוני ליבני, התובעים מטעם הפרקליטות | צילום: תומר גנון עו"ד עופרה רובינפלד הוך ויוני ליבני, התובעים מטעם הפרקליטות, צילום: תומר גנון

על פי החשד טובות ההנאה היו ייעוץ וטיפים למניות שנתן בן ארי לכץ, שנמצא איתו בקשרי חברות קרובים. הן כץ והן בן ארי מכחישים את החשדות.

לדברי התובעת רובינפלד-הוך בדיון היום, תיק החקירה עבר לפרקליטות מרשות ני"ע בחודש שעבר (יוני), ונותרו מספר פעולות חקירה מצומצמות שאין בהן, לדבריה, כדי להשפיע על ההחלטה האם יש סיכוי סביר להרשעה על סמך הראיות שנאספו. הפרקליטות ביקשה היום להאריך את התנאים המגבילים שהוטלו על בן ארי - איסור יציאה מהארץ וערבות של מיליון שקל – עד שתתקבל ההחלטה הסופית לגבי כתב האישום.

מימין: מוטי בן ארי וסנגוריו: עו"ד ירון אלכאווי ועו"ד ארז הראל, צילום: תומר גנון מימין: מוטי בן ארי וסנגוריו: עו"ד ירון אלכאווי ועו"ד ארז הראל | צילום: תומר גנון מימין: מוטי בן ארי וסנגוריו: עו"ד ירון אלכאווי ועו"ד ארז הראל, צילום: תומר גנון

סנגורו של בן ארי, עו"ד ארז הראל ממשרד גורניצקי ושות', התנגד בדיון לבקשת הפרקליטות להאריך את תנאי השחרור בערבות שהוטלו על בן ארי במסגרת החקירה. "אין בשלב זה חשש לשיבוש הליכים, ואין חשש להימלטות מאימת הדין, ולכל אורך התקופה הוא לא הפר שום תנאי", אמר עו"ד הראל. "אין שום ראיה שמלמדת על כוונה של מר בן ארי לא להתייצב, וזה גם אושר על ידי הגורמים הבכירים. כל עסקיו בישראל, ילדיו גרים בישראל, אימו של החשוד גרה בישראל, אביו נפטר ואימו חולה ותשושה והוא סועד אותה. הוא בונה בית בימים אלה בישראל. כל הזיקות קושרות את החשוד לישראל. כל האינדיקציות מלמדות שהחשוד יתייצב לכל חקירה במידה ותהיה. קשה לראות כיצד בנתונים הנוכחיים מוצדק להאריך את התנאים המגבילים כל שכן להאריך את עיכוב היציאה הארץ".

השופטת רונית פוזננסקי-כץ טרם פרסמה החלטה.

בעקבות הדיון פרסם משרד המשפטים הודעה לפיה, "טרם התקבלו החלטות בעניינו של השר חיים כץ".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות