אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עימותים אלימים בהמבורג לפני ועידת G20 צילום: איי אף פי

עימותים אלימים בהמבורג לפני ועידת G20

מנהיגי העולם מגיעים להמבורג בזמן עימותים קשים ברחובות: שוטרים ירו גז מדמיע על מפגינים שהשליכו בקבוקים ואבנים יום לפני תחילת הוועידה. רבבות צפויים להשתתף במחאת "ברוכים הבאים לגיהנום". מארגני ההפגנות הזהירו: "נשמור את האופציה להתנגדות אלימה"

06.07.2017, 22:12 | ynet
עימותים אלימים פרצו הערב (ה') בין מפגינים לשוטרים בהמבורג, יום לפני פתיחת ועידת G20 בעיר. המשטרה משתמשת בזרנוקי מים ובגז מדמיע כדי לנסות להרחיק מפגינים מתפרעים, שמשליכים לעברם בקבוקים ואבנים וגורמים נזק לניידות משטרה.

 , צילום: איי אף פי צילום: איי אף פי  , צילום: איי אף פי

המהומה החלה אחרי שהשוטרים ביקשו מקבוצת מפגינים להסיר את המסיכות מפניהם. המפגינים סירבו והשוטרים החליטו להפריד אותם משאר האלפים במקום. אז תקפו מפגינים לובשי שחורים ניידת משטרה וניפצו את החלונות שלה. העימותים הם חלק ממחאת ענק שתוכננה לקראת הוועידה הבינלאומית של מנהיגי הכלכלות הגדולות בעולם, מחאה שמכונה "ברוכים הבאים לגיהנום".

 , צילום: איי אף פי צילום: איי אף פי  , צילום: איי אף פי

לקראת תחילת הפגנות הענק, שאמורות להמשיך גם בזמן הוועידה בסוף השבוע, נשלחו לרחובות המבורג כ-20 אלף שוטרים. לשוטרים יסייעו מזל"טים, מסוקים ורכבים משוריינים. המשטרה מצפה שלהמבורג יגיעו עד מאה אלף מפגינים מרחבי אירופה.

 , צילום: אי פי איי צילום: אי פי איי  , צילום: אי פי איי

מארגני הפגנות "ברוכים הבאים לגיהנום" הם ארגונים שמתנגדים לגלובליזציה, פעילים סביבתיים ואנשי שמאל קיצוני שמוחים על התנהלות מעצמות העולם. המפגינים טוענים שמדינות ה-G20 כשלו בניסיון לפתור את הסוגיות שמאיימות על שלום העולם. הם הבטיחו שינסו לשבש את הוועידה הבינלאומית ככל שניתן.

ועידת G20 היא האירוע הבינלאומי הגדול ביותר שמתקיים אי פעם בהמבורג, העיר השנייה בגודלה בגרמניה. כ-30 הפגנות שונות מתוכננות בעיר היום ובסוף השבוע. בניגוד למחאה האלימה הערב רוב ההפגנות צפויות להיות שקטות. אזורים גדולים בלב המבורג נסגרו כדי למנוע אפשרות כלשהי לאירועים אלימים.

 , צילום: אי פי איי צילום: אי פי איי  , צילום: אי פי איי

לחלק מההפגנות היה מלכתחילה פוטנציאל גדול יותר לגלוש לאלימות, והמשטרה מסרה כי אלפים מהמפגינים שמגיעים להמבורג קיצונים וחמושים בנשקים מאולתרים. מפקד המשטרה בהמבורג, רלף מרטין מייר, אמר אחר הצהריים, לפני ההתפרעויות: "אנחנו סקפטיים אם הערב והלילה ההפגנות ימשיכו להיות שקטות". לקראת ההפגנה הוקם מרכז מעצרים שיכול לאכלס עד 400 איש.

אנדראס בלכשמידט, מארגן הפגנות "ברוכים הבאים לגיהנום", אמר כי כותרת ההפגנות בעלת "מסר לוחמני, אך גם נועדה לסמל שהמדיניות של G20 ברחבי העולם מובילה לדברים איומים כמו רעב, מלחמה ואסון סביבתי". אנדראס אמר כי הפעילים במהלך הוועידה ינסו לחסום את הגישה לוועידה ו"ישמרו לעצמם את האופציה להתנגדות אלימה" נגד המשטרה.

אנגלה מרקל תוביל את הוועידה של 20 הכלכלות הגדולות בעולם, שבה צפויים להיות דיונים קשים על נושאי סחר ואקלים. בשולי הוועידה צפויה להיערך פגישה ראשונה בין דונלד טראמפ לוולדימיר פוטין. מרקל אמורה להיפגש בין השאר עם טראמפ ועם נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות