אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנק העולמי: קרן למימון נשים יזמיות בשיתוף איוונקה טראמפ צילום: רויטרס

הבנק העולמי: קרן למימון נשים יזמיות בשיתוף איוונקה טראמפ

הקרן תהיה בהיקף של יותר ממיליארד דולר כשהמטרה היא להקל על יזמיות לקבל מימון; כן תסייע לעסקים קטנים ובינוניים שבראשם עומדות נשים

08.07.2017, 13:53 | בלומברג

הבנק העולמי הודיע היום (שבת) כי יתחיל להציע מימון ליזמיות במסגרת יוזמה שפותחה בשיתוף עם איוונקה טראמפ, בתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

קראו עוד בכלכליסט

הקרן The Women Entrepreneurs Finance Initiative  (היוזמה למימון נשים יזמיות), תהיה בהיקף של למעלה ממיליארד דולר, כשהמטרה היא להקל על נשים יזמיות גישה למימון. כמו כן תציע סיוע טכני לגופים המבקשים להשקיע בפרויקטים ובתוכניות התומכים בנשים או בעסקים קטנים ובינוניים שבראשם עומדות נשים.

איוונקה טראמפ, צילום: איי אף פי איוונקה טראמפ | צילום: איי אף פי איוונקה טראמפ, צילום: איי אף פי

הבנק מבסס את קשריו עם משפחת טראמפ בעת שהמימשל הנוכחי תוהה עד כמה נכון לממן מדינות עניות ושווקים מתעוררים בעזרת הון אמריקאי. בהצעת התקציב שלה, ממשלת טראמפ התחייבה לקיצוץ 650 מיליון דולר מהמימון לבנק העולמי ולבנקי פיתוח אחרים.

"העצמה כלכלית של נשים הוא עניין מוסרי אולם זהו גם עניין כלכלי קריטי", אמר נשיא הבנק העולמי ג'ים יונג קים בהודעה שפרסם, "אין מדינה, ארגון או כלכלה היכולים להגיע לפוטנציאל מלא ולהתמודד עם האתגרים של המאה ה-21 בלי השתתפות מלאה ושווה של נשים וגברים".

בתו של טראמפ, המשמשת גם כיועצת לאביה, אמרה לכתבים בשיחת ועידה שלא תשמש כמגייסת תרומות אולם "תקדם בנחישות" את הקרן. הבנק העולמי ישמש כנאמן הקרן, שתפוקח בידי ועדה ניהולית המייצגת את התורמים. הוועדה תקיים את המפגש הראשון שלה באוקטובר.

הבנק קבע לקרן יעד של 200 מיליון דולר במענקים שיגיעו מהמדינות התורמות ו-800 מיליון דולר מצד מוסדות פיננסיים ותורמים מסחריים. עם זאת, היקף התרומות צפוי להיות גדול במידה משמעותית, כך על פי הבנק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות