אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל משקיעה בנכס של KBS, מנהלי הקרן יגזרו קופון של 1.3 מיליון דולר צילום: יח"צ

מגדל משקיעה בנכס של KBS, מנהלי הקרן יגזרו קופון של 1.3 מיליון דולר

חברת הביטוח נכנסת להשקעה בנכס נדל"ן של הקרן האמריקאית בסן פרנסיסקו. מגדל תשלם למנהלי הקרן עמלות וחלוקת רווחים כדמי תיווך וייזום בעסקה. KBS: "החברה העניקה חשיבות רבה להתקשרות עם מגדל עקב רצונה ליצירת שיתוף פעולה עם גוף מוסדי גדול בישראל"

09.07.2017, 13:14 | אורן פרוינד ורחלי בינדמן

חברת הביטוח מגדל נכנסת לשותפות עם קרן הריט האמריקאית KBS - אשר שגייסה אג"ח בישראל בהיקף של 970 מיליון שקל. מגדל תשקיע 39.1 מיליון דולר תמורת 45% מהזכויות בבניין משרדים בסן פרנסיסקו, שזכה לכינוי "הענק הירוק" (The Green Giant).  

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בבניין משרדים שנרכש על ידי קרן הריט ביולי 2016 תמורת 169 מיליון דולר והוא רשום כעת בספרי החברה בשווי של 173.6 מיליון דולר. מרכיב בולט בעסקה הוא דמי התיווך שמגדל צפויה לשלם לחברה פרטית של קית' הול ופיטר מקמילן, מנהלי קרנות KBS - סכום של עד 1.3 מיליון דולר.

בנימוקי החלטת וועדת הביקורת והדירקטוריון נכתב כי "תשלום העמלות ניתן לפיטר וקית' באמצעות חברת הניהול של פיטר וקית' בתמורה ליצירת הקשר הראשוני עם מגדל וכן על המאמץ להשלמת ההתקשרות, אשר הייתה התקשרות מורכבת שדרשה מאמץ ניכר והשקעת זמן ומאמץ יוצא דופן על ידי פיטר וקית'. השלמת ההתקשרות נמשכה קרוב לשנה".

העמלות האלו כוללות עמלת רכישה בגובה של 0.5% מהתמורה שתתחלק שווה בשווה בין KBS לחברה של פיטר וקית', דמי ניהול בשיעור של 0.32% מחלקה היחסי (45%) של מגדל משווי הנכס במועד התשלום, שגם הם יתחלקו שווה בשווה בין הקרן למנהלים.

בנוסף, נקבע מנגנון של מפל רווחים (Promote) שייגזר מחלקה היחסי של מגדל בחברה המשותפת כאשר עד להגעה לשיעור תשואה פנימית של 13.6% על הנכס יחולקו מלוא הרווחים לקרן ואילו רווחים עודפים (מחלקה של מגדל) יחולקו למנהלים. להערכת KBS, הרווח העודף האמור לא יעלה על 700 אלף דולר.

בהמשך הדיווח מציינת KBS כי שקלול העמלות (עמלת רכישה, דמי ניהול ומפל הרווחים) להם יהיו זכאים המנהלים יצטבר לכל היותר לסכום של 1.3 מיליון דולר. לטענת KBS מדובר בסכום זניח ביחס למאזן KBS וממילא ישולמו על ידי מגדל.

פיטר וקית פיטר וקית' הול. מנהלי קרן KBS | צילום: יח"צ פיטר וקית

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות