אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוד פארם מכניסה זכיינים לסניפים צילום: אורי סטרול

בלעדי לכלכליסט

גוד פארם מכניסה זכיינים לסניפים

רשת הפארם הכניסה זכיין־שותף ל־2 מחמשת סניפיה. תפתח עוד 3 סניפים בבעלות ישירה

10.07.2017, 08:33 | אורנה יפת

רשת גוד פארם, שמוכרת מוצרי פארם עד 10 שקלים, בוחנת מודל של זכיינות תפעולית. ל"כלכליסט" נודע כי שני סניפים חדשים של הרשת, ברחובות וחדרה, פועלים באמצעות מודל של זכיינות תפעולית (זכיין־מפעיל). לרשת עוד שלושה סניפים בבעלות מלאה.

לא מדובר בזכיינות רגילה בה החנות נמצאת בבעלות מלאה של הזכיין וכל הוצאות ההקמה והאחזקה חלות עליו, אך הוא גם לוקח לעצמו את הפדיון בסוף החודש, אלא בזכיין־מפעיל שהוא שותף בסניף ביחד עם הבעלים. בשיטת זכיינות זו הפדיונות החודשיים עוברים לבעלי הרשת והם מפרישים לזכיין תמלוגים בגובה אחוז מסוים מהמחזור.

סניף גוד פארם בפתח תקווה
סניף גוד פארם בפתח תקווה צילום: אורי סטרול

בשלב זה עורכת הרשת פיילוט בשני סניפים וטרם גיבשה החלטה האם לשנות את מודל הפעילות. עד חודש ספטמבר צפויים להיפתח שלושה סניפים נוספים של הרשת ברחוב דיזינגוף בתל אביב, בבני ברק ובבאר שבע, והם יהיו בבעלות הרשת ולא באמצעות זכיין. אדם פרידלר, מבעלי גוד פארם, אמר: "עשינו ניסיון עם הסניף ברחובות וחדרה, שהכנסנו בהם שותף מפעיל, אבל אנחנו ממש לא עוברים לזכיינות. אוהד סנדלר, השותף שלי, בא מעולם קמעונאות הקפה ואנחנו בוחנים את המודלים שהוא מכיר מעולמות אחרים. אבל בגלל שעוד אין לנו מספיק נתונים לדעת אם המודל הזה כלכלי עבורנו או לא, את הסניפים החדשים בתל אביב, בני ברק ובאר שבע אנחנו פותחים בבעלותנו".

פרידלר מקפיד להדגיש שהוא לא מחלק כרגע זכיינויות, ואין לו רצון שזכיינים פוטנציאליים יפנו אליו בבקשה לפתוח סניפים.

לאחרונה הקימה גוד פארם מרלו"ג חדש בראש העין על שטח של 600 מ"ר, שם גם פועלים משרדי החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות