אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נבחרו רשויות שיקבלו מענק לתכנון בנייה על קרקעות פרטיות צילום: אוראל כהן

נבחרו רשויות שיקבלו מענק לתכנון בנייה על קרקעות פרטיות

מענק מיוחד של עד 20 מיליון שקל יינתן לרשויות מקומיות שיקדמו תכנון על קרקעות פרטיות בתחומן. הערים הזוכות הן רחובות, ירושלים, עכו והיישובים גני תקווה, שפרעם, כפר קאסם, ראמה וטורעאן

10.07.2017, 09:48 | ענת דניאלי

נבחרו זוכים ל"קול הקורא" שפרסמה החברה הממשלתית ׳דירה להשכיר' לקידום תוכניות למגורים על קרקע פרטית מרובת בעלים. במסגרת ה"קול קורא" (פרסום רשמי שקורא למועמדים להציע את עצמם) יינתן מענק מיוחד של עד 20 מיליון שקל לרשויות מקומיות שיקדמו תכנון על קרקעות פרטיות בתחומן. הערים הזוכות הן רחובות, ירושלים, עכו והיישובים גני תקווה, שפרעם, כפר קאסם, ראמה וטורעאן. 

קראו עוד בכלכליסט

בהתאם לתנאי הקול הקורא, התוכניות הזוכות יקבלו סיוע כספי לקידום תכנון בהיקף של עד 90% מעלויות התכנון או עד 3 מיליון שקל (הנמוך מביניהם). מדובר בקרקעות בעלות פוטנציאל תכנון של 500 יחידות דיור לפחות ובתנאי שאין מחזיק יחיד המחזיק ביותר מ-5% מהקרקע. במסגרת הקול הקורא המיועד למגזר המיעוטים, מדובר גם כן בקרקעות פרטיות, שעליהן ניתן להקים לפחות 500 יחידות דיור, ובבעלות של לפחות -50 מחזיקים פרטיים בקרקע.

עוזי לוי, מנכ"ל דירה להשכיר עוזי לוי, מנכ"ל דירה להשכיר עוזי לוי, מנכ"ל דירה להשכיר

בדירה להשכיר הסבירו כי במגזר הכללי כוללות התוכניות הזוכות כ-8,800 יח"ד ומעל ל-500,00 מ"ר תעסוקה. ביישוביי המיעוטים יקודמו תכניות בסך כולל של לפחות 12,400 יח"ד ומעל ל-800 אלף מ"ר תעסוקה. בהתאם לקול הקורא, התוכניות ביישובי מיעוטים תקודמנה במסלול הותמ"ל.

מנכ"ל דירה להשכיר, עוזי לוי: ״מטרת הקול הקורא היא לסייע לרשויות מקומיות לקדם תכניות על קרקעות פרטיות ולשחרר חסמים, במקומות בהם רשויות מקומיות מתעכבות ובמקומות בהם יש ריבוי בעלים המקשה על התכנון. העובדה כי רשויות מקומיות רבות פנו לחברה בהליך תחרותי על מנת לממן תוכניות טובות גם על קרקע

פרטית מצביעה על הפוטנציאל הגדול הטמון בתכנון מגורים גם על קרקעות פרטיות באזורי הביקוש. מימוש הקול הקורא הוא פתרון משלים לתכנון בכל סוגי הקרקעות. מחד, מקדמים תכניות לשכירות ובנייה על קרקעות מדינה, ובנוסף נותנים מענה לתכנון גם על קרקעות פרטיות. אנחנו רוצים להגיע למצב שבו הרשויות המקומיות פועלות לבניית יחידות דיור, על מנת להגיע ליעד שהציבו ממשלת ישראל וקבינט הדיור".

מכרז דיור להשכרה ארוכת טווח בחולון

במקביל לפרסום הקול הקורא, פורסם מכרז לשכירות ארוכת טווח, בשכונת תל גיבורים בחולון. מדובר במכרז לקבלת הצעות לרכישת קרקע להקמת מתחם מגורים בשכונת תל גיבורים הכולל – 42 יח"ד בשני בניינים בני 7 ו-3 קומות. המכרז ישווק במודל הסטנדרטי של דירה להשכיר לפיו יושכרו הדירות לתקופה מינימלית של 20 שנה, כאשר 25% מהדירות בפרויקט תושכרנה לזכאי מחיר למשתכן במחיר הנמוך ב-20% משווי השוק. הצעות היזמים התקבלו עד ה-11 לספטמבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות