אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: אמזון פריים בדרכה לעקוף את חברות הכבלים

ארה"ב: אמזון פריים בדרכה לעקוף את חברות הכבלים

לפי הערכות, לענקית הטכנולוגיה היו כ-80 מיליון מנויים בסוף 2016, לעומת כ-90 מיליון מנויים לכל חברות הכבלים גם יחד. קצב הצמיחה של אמזון פריים הולך ועולה, בעוד יותר ויותר אמריקאים נוטשים את שירותי הכבלים הוותיקים

10.07.2017, 10:57 | עומר כביר
שירות הווידאו של אמזון יכלול בקרוב יותר מנויים מאשר כל שירותי הטלוויזיה בכבלים ובלוויין בארה"ב גם יחד - כך לפי נתונים שמפרסם אתר חדשות הטכנולוגיה recode.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הנתונים, שהתקבלו מחברת המחקר Morningstar, בסוף 2016 היו לאמזון פריים 79.1 מיליון מנויים בארה"ב. זאת, לעומת 66.5 מיליון מנויים בסוף 2015. מניין המנויים הוא הערכה, שמבוססת על ניתוח תזרים המזומנים של אמזון, שכן החברה לא מפרסמת את מספר המנויים המדויק שלה. הערכות אחרות, שמתבססות על סקרים, נעות בין 60 מיליון ל-85 מיליון מנויים.  

מתחזק על חשבון חברות הכבלים. אמזון פריים מתחזק על חשבון חברות הכבלים. אמזון פריים מתחזק על חשבון חברות הכבלים. אמזון פריים

מנגד, לפי נתונים של S&P, לחברות הכבלים והלוויין בארה"ב יש 90.3 מיליון מנויים (לעומת 93.1. מיליון בסוף 2015). כלומר, אם המגמות הנוכחיות יימשכו אמזון תחזיק יותר מנויים מכל שירותי הטלוויזיה בתשלום בארה"ב.

ההישג של אמזון מרשים יותר מהישג דומה של נטפליקס, ובמקביל - מרשים פחות. ביוני התפרסמו נתונים שלפיהם מספר המנויים בנטפליקס עבר את מספר המנויים בכל שירותי הכבלים בארה"ב. ואולם, הנתון התייחס לכבלים בלבד ולא כלל טלוויזיה בלווין. כך שנטפליקס, עם 50.85 מיליון המנויים שלה בארה"ב, אמנם גדולה יותר מכל חברות הכבלים (48.61 מיליון) אך לא מכל שוק הטלוויזיה בתשלום או מאמזון פריים.

מנגד, מנוי אמזון פריים כולל לא רק את שירות הסטרימינג של אמזון אלא גם מגוון שירותים מקוונים והטבות, ובראשן משלוח אקספרס חינם ללא הגבלה – הסיבה העיקרית שבגינה אנשים נרשמים לשירות. זאת, בשעה שנטפליקס מציעה שירות סטרימינג בלבד. כלומר, למרות המספרים היפים, אי אפשר להסיק ששירות הסטרימינג של אמזון יותר פופולרי משירותי טלוויזיה מסורתיים בתשלום או אפילו יותר מנטפליקס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות