אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרמקול החכם של גוגל סייע בהצלת חיי אישה מגבר אלים

הרמקול החכם של גוגל סייע בהצלת חיי אישה מגבר אלים

רמקול גוגל Home זיהה משפט שנאמר במהלך ויכוח בין בני זוג בניו מקסיקו - וחייג למשטרה. כשהגיעו השוטרים למקום, גילו גבר שאיים לרצוח את בת זוגו ואת בתם והתבצר בביתו. האישה נפצעה קל והילדה נחלצה ללא פגע

10.07.2017, 11:33 | ויקי אוסלנדר
רמקול חכם מדגם גוגל Home חייג למשטרה והתריע על אלימות משפחתית בבית מגורים בניו מקסיקו, כך על פי חשיפה של abc news.

קראו עוד בכלכליסט

הרמקול היה מחובר למערכת שמע ביתית וקלט קטע מוויכוח אלים בין בני זוג בעיירה קטנה ליד אלבוקרקי - אותו בטעות זיהה כפקודה; הבעל, אדוארדו בארוס, כיוון נשק אל חברתו, איים להרוג אותה ואת בתו וקרא בקול "התקשרת לשריף?". הרמקול קלט את דבריו וחייג אוטומטית למשטרה. צוות ימ"מ הגיע למקום ולאחר מו"מ של מספר שעות, הסגיר בארוס את עצמו. זוגתו נפצעה קל.

רמקול גוגל הום, צילום: google i/o רמקול גוגל הום | צילום: google i/o רמקול גוגל הום, צילום: google i/o

נגד בארוס הוגש כתב אישום על אלימות משפחתית, כליאת שווא ואחזקת נשק שלא כחוק. השריף המקומי, מנואל גונזלס, אמר בהצהרה כי "השימוש הבלתי צפוי של טכנולוגיה חדשה זו כדי ליצור קשר עם שירותי חירום עזרה להציל חיים. זו טכנולוגיה מדהימה שבהחלט עזרה להציל אמא וילדתה ממצב אלים מאוד".

אף שעזרה אכן הגיעה ממקום לא צפוי ומנעה אפשרות לפשע אלים עוד יותר להתרחש, המקרה מחדד עד כמה סייענים חכמים שאנחנו מכניסים לביתנו מרצון מקשיבים לכל מה שמתרחש. וזו לא הפעם הראשונה: רק לפני חודש וחצי העבירה אמזון מידע שאסף הרמקול החכם של החברה - אמזון אקו - לידי המשטרה כדי לסייע בחקירת רצח. גם במקרה זה וגם בתקרית בניו מקסיקו השפיעו המכשירים החכמים על חיי בעליהם באופן בלתי צפוי. המקרה האחרון גם מחדד את רמת התחכום הבעייתית של הסייען, שלא הצליח להבחין בין שאלה שנשאלה בין דיירי הבית וביצע פקודה שלא ניתנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות