אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר חוק בן בסט: ועדת הכלכלה הסירה ההגבלות על פרסום בתחנות הרדיו האזוריות צילום: אוהד צויגנברג

אושר חוק בן בסט: ועדת הכלכלה הסירה ההגבלות על פרסום בתחנות הרדיו האזוריות

מדובר בהצעה של ח"כ מיקי זוהר, וחברי כנסת נוספים שעוררה ביקורת בטענה שמדובר בכניעה של הח"כים ללחצי בעלי התחנות דוגמת דוד בן בסט. ח"כ רוזנטל: "חברי הליכוד מפחדים מבן בסט ומקדמים את ההצעה כדי לשמור על הכיסא ולהיבחר שוב"

10.07.2017, 11:35 | שחר אילן
ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק שתאפשר לתחנות הרדיו האזוריות לשדר זמן פרסומות בלתי מוגבל בשעות האזנת השיא, כולל ערבי חגים. מדובר בהצעה של ח"כ מיקי זוהר, וחברי כנסת נוספים. ההצעה עוררה ביקורת רבה בטענה שמדובר בכניעה של חברי הכנסת ללחצי בעלי התחנות דוגמת דוד בן בסט.

ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) אמר בתגובה ש"חוק בן בסט זו אחת מהצעות החוק המשחתות בכנסת הזו. רוב בעלי הרדיו האזורי בישראל הם חברי מרכז הליכוד. זו זו ההצעה החמישית שדוד בן בסט מקדם בעשור האחרון על הגב של חברי הליכוד והם פשוט מפחדים ממנו ומקדמים את ההצעה כדי לשמור על הכיסא ולהיבחר שוב". 

מימין חברי הכנסת מיקי רוזנטל ומיקי זוהר, צילום: עומר מסינגר מימין חברי הכנסת מיקי רוזנטל ומיקי זוהר | צילום: עומר מסינגר מימין חברי הכנסת מיקי רוזנטל ומיקי זוהר, צילום: עומר מסינגר

זוהר לעומת זאת טוען ש"לחברי ליכוד מותר להציע רעיונות לנבחרים. אם הרעיונות טובים מאמצים אותם. זה רעיון מבורך שייטיב עם התחנות ויעזור להן להפיק תכנים טובים יותר". לדבריו, תחנות הרדיו האזורי קורסות תחת הנטל הכלכלי ומנסות לנייד את דקות הפרסום כדי להתקיים בכבוד.

כיום רשאיות תחנות הרדיו האזורי לשדר פרסומות בהיקף של 9 דקות בשעה. הרשות השנייה מוסמכת לשנות את ההיקף בתנאי שהממוצע לא יעלה על 9 דקות בשעה, כלומר מקסימום של 216 דקות פרסום ביממה. לפי הצעתו של ח"כ זוהר, שאושרה הממוצע של 9 דקות בשעה יחושב לפי בסיס חודשי ולא יומי, מה שיאפשר לתחנות חופש פעולה כמעט בלתי מוגבל.

המנכ"ל בפועל של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו ניר שוויקי, הסביר כי בתחילה הצעת החוק ביקשה לקבוע את הממוצע לפי חישוב רבעוני, אולם ועדת הרדיו של הרשות המליצה לעשות זאת על בסיס ממוצע חודשי. הוא טען שהדבר לא ישנה באופן משמעותי את זמן הפרסום, אלא בתקופות שיא של חגים, ויעזור לתחנות הרדיו האזוריות להתמודד עם מעבר תקציבי פרסום לדיגיטל.

ח"כ רועי פולקמן (כולנו), שמילא את מקומו של היו"ר, טען שצריך לבחון האם להחיל את ההצעה גם על תחנות הרדיו הארציות, כמו רשת ב' בתאגיד השידור "כאן" או גלי צה"ל. יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן (הליכוד) אמר בתגובה כי התחנות הארציות ממומנות מכספי ציבור, והאפשרות שלהן לשדר פרסומות היא רק על מנת לתת להן תוספת הכנסה שולית. הוא הוסיף כי התחנות האזוריות ממומנות אך ורק מפרסום ולא נהנות מכספי ציבור. ההצעה אושרה פה אחד בקולותיהם של פולקמן, ביטן וזוהר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות