אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Intuition Robotics גייסה 14 מיליון דולר בהובלת טויוטה צילום: עמית שעל

Intuition Robotics גייסה 14 מיליון דולר בהובלת טויוטה

החברה חשפה את ElliQ, רובוט מיוחד שנועד לסייע לבני הגיל השלישי לתקשר עם אחרים ברשת ולבצע מטלות שונות. את סבב הגיוס הוביל TRI, מכון המחקר של טויוטה - מוביל עולמי בתחום הרובוטיקה החברתית

11.07.2017, 13:00 | מאיר אורבך

אינטואישן רובוטיקס (Intuition Robotics), המפתחת טכנולוגיות רובוטיקה חברתית, גייסה 14 מיליון דולר במסגרת סבב A בהובלת מכון המחקר של טויטה (TRI). ענקית הרכב מצטרפת למשקיעים קודמים בסבב - קרן ההשקעות במימון המונים OurCrowd וחברת iRobot. בסבב הסיד של אינטואישן השקיעו בלומברג בטא של מייקל בלומברג והקרנות הישראליות טרה ונצ'ר פרטנרס, מניב מוביליטי ומשקיעים פרטיים נוספים.

קראו עוד בכלכליסט

בפברואר האחרון גייסה החברה 6 מיליון דולר, שהם חלק מהסבב אליו הצטרפה טויטה. הגיוס הראשון של אינטואישן היה 2 מיליון דולר ממניב מוביליטי וטרה ונצ'רס. מכון TRI הוא מוביל עולמי בתחום הרובוטיקה וההשקעה באינטואישן היא ההשקעה החיצונית הראשונה שלו בטכנולוגיית רובוטיקה לבני הגיל השלישי - המגולמת ב-Elli-Q, הרובוט החברתי של אינטואישן. זהו רובוט בעל שבעה מיקרופונים, מצלמות, מד חום ומד גז - ועיקר התפעול שלו מתבצע באמצעות פקודות קוליות. מטרתו היא לסייע לקשישים לתקשר עם אחרים ברשת ולבצע מטלות שונות.

הרובוט החברתי Elli-Q, צילום: עמית שעל הרובוט החברתי Elli-Q | צילום: עמית שעל הרובוט החברתי Elli-Q, צילום: עמית שעל

דור סקולר, מנכ"ל ומייסד אינטואישן, הסביר ל"כלכליסט" ש-TRI בחר להשקיע בחברה משום שרובוטיקה היא תחום התפתחות חשוב עבור טויוטה כתאגיד. "אנחנו נמצאים כיום בשלב הראשוני של ניסויי שטח בסן פרנסיסקו של הרובוט שלנו", אמר. "אנחנו רוצים לראות את קלות השימוש של מבוגרים דוברי אנגלית בכל הפונקציות של ElliQ. במקביל אנחנו נציע אותו גם בישראל למספר אנשים אשר יש להם שפת אם אנגלית".

"עוד לא קבענו את היעד לשיווק מסחרי של Elli-Q אבל כבר התחלנו לעבוד על קו ייצור בסין", הוסיף . ״אנו נרגשים שטויוטה מאמינה בגישה שלנו לעזור לבני הגיל השלישי לשמור על אורח חיים פעיל, באמצעות Elli-Q. ההשקעה האסטרטגית ממחישה את האמונה המשותפת בפוטנציאל של רובוטים חברתיים לעזור לבני הגיל השלישי להישאר פעילים ומחוברים ולהתגבר על הפער הטכנולוגי הבין-דורי, באמצעות מחשוב קוגניטיבי ושימוש בתקשורת טבעית״.

דור סקולר, מנכ"ל החברה, צילום: עמית שעל דור סקולר, מנכ"ל החברה | צילום: עמית שעל דור סקולר, מנכ"ל החברה, צילום: עמית שעל

ד״ר גיל פראט, מנכ״ל מכון המחקר של טיוטה, אמר: ״אנו נפעמים מהמומחיות המולטי-דיספלינרית של אינטואישן רובוטיקס והגישה שלהם להציע מוצר הכולל טכנולוגיות כגון אינטראקציית אדם-רובוט, רובוטיקה בענן ולמידת מכונה. אנו מאמינים בפרט בטכנולוגיה של אינטואישן בתחום המחשוב הקוגניטיבי, שהינו בעל פוטנציאל גדול להשפיע על האוכלוסייה המתבגרת של העולם באמצעות רובוט חברתי אוטונומי ופרואקטיבי, Elli-Q".

אינטואישן רובוטיקס נוסדה ב-2016 בידי סקולר, לשעבר סגן נשיא בכיר באלקטל לוסנט, בה ניהל את חטיבת שירותי הענן. ביחד איתו, ייסדו את החברה רועי אמיר ואיתי מנדלסון, יוצאי אלקטל-לוסנט אף הם. כיום מעסיקה אינטואישן 20 עובדים, מרביתם בישראל - ומתכננת להגדיל את הצוות בארץ ובארצות הברית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות