אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרו תקנות פיקוח על המזון בצהרונים: חזה עוף ולא פיצה ובלי משקאות ממותקים צילום: דנה קופל

אושרו תקנות פיקוח על המזון בצהרונים: חזה עוף ולא פיצה ובלי משקאות ממותקים

ילדים בגילאי 5-3 יקבלו מדי יום שניצל אפוי, דגנים מלאים וקטניות, ירקות וחצי פרי. כמו כן תתאפשר לילדים ארוחה צמחונית ומפעילי הצהרונים יחוייבו לספק מזון ייעודי לילדים עם רגישויות בריאותיות

11.07.2017, 12:19 | ספי קרופסקי

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה הבוקר (ג') תקנות פיקוח על המזון המוגש בצהרונים. לפי התקנות, שייכנסו לתוקף החל משנת הלימודים הקרובה, יוגש לילדים בצהרונים אוכל העונה על צורכיהם התזונתיים והבריאותיים.

במסגרת התקנות נקבע, בין היתר, כי ילדים בגילאי 5-3 יקבלו לארוחת צהריים מדי יום מנה עשירה בחלבון דוגמת חזה עוף או שניצל אפוי, חצי עד שלושת רבעי כוס של דגנים מלאים וקטניות דוגמת אורז, קוסקוס ועוד, חצי כוס ירקות וחצי פרי. כמו כן תתאפשר לילדים ארוחה צמחונית. ילדים בגילאי 10-6 יקבלו הרכב מנות דומה, אך במשקלים ובכמויות גדולים יותר.

עוד נקבע בתקנות כי ייאסר על מפעילי הצהרונים לתת לילדים משקאות ממותקים, מאפים עשירים בשומן ובשומן רווי דוגמת פיצה, צ'יפס, חטיפים למיניהם, חמוצים, קטשופ ומיונז, עוגות ועוגיות ועוד.  

שולחן אוכל בצהרון. אוכל יותר בריא, צילום: דנה קופל שולחן אוכל בצהרון. אוכל יותר בריא | צילום: דנה קופל שולחן אוכל בצהרון. אוכל יותר בריא, צילום: דנה קופל

כמו כן יחויבו מפעילי הצהרונים לספק מזון ייעודי לילדים עם רגישויות בריאותיות, בהתאם להצהרת הוריהם. אריזות המזון הייחודי יסומן באופן בולט.

יו"ר הוועדה ח"כ אלי אלאלוף (כולנו) התייחס במהלך הדיון לסוגיית יישום התקנות: "הנטל הגדול הוא על משרד הבריאות, אבל גם צריך את משרד החינוך והרשויות המקומיות בשביל לעמוד בתאריך היעד של פתיחת השנה".

ח"כ רחל עזריה (כולנו) מיוזמי המהלך אמרה כי "עבדנו קשה על פתרון של בעיה שחלק גדול מהציבור לא מבין אותה, מתוך הבנה שאם לא נדאג לזה אנחנו כבר יכולים לשער מה יחכה לילדים, לחברה ולמדינה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות