אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Genoox גייסה 6 מיליון דולר צילום: אופיר אייב

Genoox גייסה 6 מיליון דולר

החברה פיתחה כלים שמאפשרים לרופאים לייעל ולהוזיל עלויות טיפולים באמצעות ניתוח מעמיק של מידע גנטי. את סבב הגיוס הובילו הקרנות אינימיטי קפיטל פרטנרס וגלילות

11.07.2017, 15:48 | מאיר אורבך
חברת הניתוח הגנטי ג׳ינוקס (Genoox) גייסה 6 מיליון דולר בהובלת אינימיטי קפיטל פרטנרס וגלילות קפיטל פרטנרס. בסבב הגיוס השתתפו מספר משקיעים פרטיים מתחום הגנטיקה.

קראו עוד בכלכליסט

ההון החדש ישמש את החברה כדי לזרז את הפיתוחים שלה בתחום המיפוי הגנטי, עבור מוסדות רפואיים בארצות הברית. ג׳ינוקס מסייעת למתקנים רפואיים לשלב נתוני ריצוף גנטי קליני לתוך תהליכי העבודה שלהם מול המטופל, על ידי הצגה של הנתונים העדכניים ביותר באמצעות כריית נתונים, מנוע חיפוש ייחודי וטכנולוגיית AI.

"השאלות בנוגע לעליית עלויות הבריאות וכמובן מי אחראי על עלויות אלה נמצאות בראשו של כל מטופל. ג׳ינוקס רוצה לאפשר למערכות הבריאות להציע למטופלים פתרונות של רפואה מותאמת אישית בצורה חסכונית ומהירה", אמר אמיר טרבלסי, מנכ"ל ומייסד החברה. "אבחון גנטי מהיר יכול לסייע במניעת מסע יקר ומתסכל עבור המטופל על ידי מתן כלי לספקים לטפל בחולים באופן מהיר יותר, מדויק יותר וחסכוני".

מייסדי החברה. מימין: יובל פורת, אמיר טרבלסי ומשה איינהורן, צילום: אופיר אייב מייסדי החברה. מימין: יובל פורת, אמיר טרבלסי ומשה איינהורן | צילום: אופיר אייב מייסדי החברה. מימין: יובל פורת, אמיר טרבלסי ומשה איינהורן, צילום: אופיר אייב

לדבריו, רופאים יוכלו לצמצם עלויות טיפול ולהעניק לחולים טיפול טוב יותר אם ישתמשו בכלים להפקת תובנות מהמידע הגנטי שנאסף במוסדות הרפואיים. "אנו עוזרים להם לעבד את המידע, תוך שימוש בפלטפורמה שלנו ליישומים גנטיים, בדקות במקום שעות או אפילו ימים. ג׳ינוקס יכולה גם להפחית את העלויות הנוכחיות של ריצוף קליני עד 90% תוך שמירה על רגישות גבוהה ודיוק״, אמר.

אבחון קליני בארה"ב מייצג כ-2% מהוצאות הבריאות; אך מניע כמעט 70% מהחלטות הטיפול הקליני. ג׳ינוקס מתמודדת עם הבעייה הזו ע"י ייעול הטיפול בסיוע ביג דאטה. ״ג׳ינוקס מציעה אבחון מחלות מדויק יותר במחיר נמוך יותר, עניין שגורם לדור הבא של הריצוף הגנטי להיות יעיל יותר וזמין לכולם״. אמר אריק קלינשטיין, שותף מנהל בגלילות קפיטל פרטנרס. ״כיום, הדור הבא של הריצוף הגנטי הקליני מוגבל למרכזים אקדמיים ומעבדות ייחודיות יקרות. המודל של ג׳ינוקס יעזור להנגיש את המדע הגנטי החדיש ביותר למרכזים רפואיים קהילתיים ולשווקים הגלובליים. אנחנו מאמינים שהם משנים את חוקי המשחק".

"עם הריצוף הקליני שעדיין נמצא בתחילת דרכו, אנו מאמינים שג׳ינוקס מיועדת להפוך למערכת הפעלה למידע גנטי שיכולה להריץ יישומים גנטיים רבים לרווחת החולים ובנוסף ולעבוד בשיתוף פעולה עם מפתחי יישומים גנטיים*", אמר אלון גבע, שותף בקרן אינימיטי קפיטל פרטנרס. "היכולת של הפלטפורמה של ג׳ינוקס לתרגם נתונים מורכבים לתוך תשובות קליניות בצורה מהירה וחסכונית יעזור להפוך את ה- NGS לזמין לחולים רבים בעולם״.

ג׳ינוקס עובדת עם מגוון מרכזים רפואיים מובילים וחברות תרופות, המספקים תוצאות בדיקה גנומית מהירה ומדויקת. ג׳ינוקס הוקמה ב-2014 ובוגרת האקלסרטורים UpWest Labs ומאיץ מיקרוסופט. החברה ממוקמת בתל אביב ומעסיקה כיום כחמישה עשר עובדים. בשנה הקרובה ג׳ינוקס מתכננת לגייס עשרה עובדים נוספים, בעיקר בתחומי האלגוריתמיקה, הביולוגיה החישובית והלמידה העמוקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות