אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Innonation וממשלת סין מקימות מאיצים חינמיים למיזמים ישראלים צילום: הילה ספאק

Innonation וממשלת סין מקימות מאיצים חינמיים למיזמים ישראלים

המאיצים ייפעלו ללא תשלום ולא יקחו אחזקות בסטארט-אפים הישראלים; הם יספקו ליזמים ייעוץ, כוח אדם, חללי עבודה מתקדמים, שירותי מדיה ואף חיבור לחממת שיאומי - במסגרתה יוכלו לפתח ולשווק מוצרים

11.07.2017, 17:53 | שירות כלכליסט

בעסקה שנחתמה היום (ג') בין Innonation ובין NDRC, זרוע הביצוע של ממשלת סין, סוכם על הקמת אקסלרטורים לתמיכה בחברות ישראליות. המאיצים יעניקו לסטארט-אפים מישראל תמיכה ללא תשלום - ביניהם הדרכה וכ"א - כדי שיוכלו לחדור אל השוק הסיני ולהשתלב באקוסיסטם שלו.

קראו עוד בכלכליסט

בתוכנית ישתתפו יצרנית המובייל שיאומי וחברות חללי העבודה TechTemple ו-Servoffice, שיסייעו למיזמים מישראל למצוא שותפים שונים במדינה. בנוסף, החברות יהנו מגישה ישירה למאגרי המידע של Innonation שכוללים עשרת אלפים משקיעים וישתתפו בוועידת ההשקעות סין-ישראל. היזמים יקבלו גם הכוונה במציאת מענקים מרשויות החדשנות בארץ ובסין.

ג ג'ון ליי, מנכ"ל שיאומי | צילום: mi.com ג

במסגרת המאיצים, יקבלו החברות מישראל חללי עבודה, שירותי מדיה, חיבור למשקיעים ואף חיבור לחממת שיאומי, במסגרתה יוכלו לפתח ולשווק מוצרים וחומרה תחת המותג שלה.

בוועידת ההשקעות האחרונה שנערכה בשיתוף Innonation בהונג קונג התארחו יותר מ-200 חברות טכנולוגיה וסטארט-אפים מהארץ וכעשרת אלפים משקיעים מסין והונג קונג. במסגרתה, נחתמו הסכמי שיתוף פעולה עם TCL, שיאומי, Gree ואחרות. ״חברות ישראליות משלימות את הצורך של חברות כמו שיאומי בחשיבה מחוץ לקופסה, אמר בוועידה מנכ"ל שיאומי ליי ג'ון. "על כן, בכוונתנו להגדיל את הנוכחות ושיתופי הפעולה שלנו בשוק הישראלי״.

הקהל בוועידת החדשנות האחרונה של Innonation, צילום: אלעד גרשגורן הקהל בוועידת החדשנות האחרונה של Innonation | צילום: אלעד גרשגורן הקהל בוועידת החדשנות האחרונה של Innonation, צילום: אלעד גרשגורן

בינג זאו, מנהל בכיר ב Innonation הוסיף: ״מתוך ניסיוני ב-15 שנים של עבודה עם חברות וגופי ממשל סינים, אני מאמין כי פעילות האקסלרטורים תייצר את אותו האקוסיסטם המאפשרת חיבור באופן ישיר של החברות הישראליות עם הענקיות הסיניות. כך נצליח לפתור את בעיית פערי המידע והתרבות הסיניים. אין בכוונתינו לגבות אחוזים מגיוס או תשלום מהחברות הישראלית".

המאיץ הראשון ייפתח בביג׳ינג בחודשים הקרובים ויתפרס על 2,500 מ"ר של משרדים. בהמשך השנה יפתח הסניף הישראלי הראשון בתל אביב. התוכנית החלה לקבל בקשות ו-10 חברות ישראליות אשר יבחרו לתוכנית יחלו לפעול כבר מדצמבר הקרוב במאיץ שבסין. החברות הראשונות שהתקבלו הן בוטונקאפ העוסקת בפיתוח מוצרי הדברה ידידותיים לסביבה וחברת המכשור הרפואי נייקסט.

קבוצת Innonation מפעילה מרכזי חדשנות והשקעות בסין וישראל. כחלק מהפעילות שלה, היא מקיימת ועידות השקעות וחדשנות בשיתוף עם הממשל וגופים עסקיים סינים. בנוסף, innonation מרכזת מאגר מידע ענק של משקיעים סינים שונים ומחברת בין שחקני אקוסיסטם משתי המדינות בתחומים תואמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות