אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העליון דחה את ערעור שרה נתניהו; חויבה לשלם הוצאות משפט למני נפתלי וגיא אליהו צילום אוראל כהן"

העליון דחה את ערעור שרה נתניהו; חויבה לשלם הוצאות משפט למני נפתלי וגיא אליהו

בית המשפט פסק כי נתניהו לא הייתה צד להליכים שהתנהלו בעניינם של השניים בבית הדין לעבודה ולכן אין לה זכות לערער

11.07.2017, 18:11 | זוהר שחר לוי

בית המשפט העליון דחה היום (ג') את ערעורה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, על פסק הדין שניתן בעניינם של אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי ושל העובד גיא אליהו. בית המשפט חייב אותה לשלם לכל אחד מהשניים הוצאות משפט בגובה 2,500 שקל.

בית המשפט פסק כי נתניהו לא הייתה צד להליכים שהתנהלו בעניינם של אליהו ונפתלי בבית הדין לעבודה ולכן אין לה זכות לערער.

קראו עוד בכלכליסט

מימין שרה נתניהו ומני נפתלי, צילום: אוראל כהן, יובל חן מימין שרה נתניהו ומני נפתלי | צילום: אוראל כהן, יובל חן מימין שרה נתניהו ומני נפתלי, צילום: אוראל כהן, יובל חן

השופט יורם דנציגר שדחה את הערעור ציין כי "באנו לכלל מסקנה כי דין העתירה להידחות על הסף. הכלל הוא שבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק אינו יושב כערכאת ערעור על פסקי הדין של בית הדין הארצי לעבודה. בית הדין הארצי הוא בעל המומחיות בתחום דיני העבודה, ולכן התערבות שיפוטית בהכרעותיו שמורה למקרים חריגים בלבד. איננו סבורים כי המקרה הנדון עומד באמת המידה להתערבות שיפוטית בפסק דינו של בית הדין הארצי לעבודה".

נפתלי ואליהו יוצגו בהליכים על ידי עו"ד נאוה פינצ'וק אלכסנדר.

נפתלי ואליהו עבדו במעון והגישו תביעה נגד משרד ראש הממשלה לגבי תנאי העסקתם וכן טענו להעסקה פוגענית במהלך עבודתם במעון. בית הדין האזורי לעבודה קבע כי אכן השניים היו חשופים לתנאי העסקה פוגענית, נוכח התנהלות שרה נתניהו כלפיהם. המדינה חויבה בפיצויים לשניים בגין תנאי העסקתם, ונקבע כי נפתלי יפוצה ב-170 אלף שקל, ואליהו - ב-120 אלף שקל.

בשני התיקים הוגשו ערעורים לבית הדין הארצי לעבודה. נתניהו, שלא הייתה צד להליך בבית הדין לעבודה, ביקשה להגיש ערעור ועיקר טענותיה הופנו כלפי אמינותם של נפתלי ואליהו והעדים מטעמם שסיפרו על התנהלותה כלפיהם. רשם בית הדין הארצי לעבודה קבע כי לנתניהו אין עילת ערעור והורה על מחיקת הערעור שהגישה.

תגובת עו"ד פינצ'וק אלכסנדר: "אני שמחה שבית המשפט העליון שם קץ להתעמרות בעובדים מצד הגברת נתניהו וסיים בכך גם את המתקפות המשפטיות והציבוריות שלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
למגיבים 8 ו 5, ולכולם, אנחנו משלמים, לא שרה,
אנחנו משלמים ולא שרה, היא הפוגעת אבל התביעה אינה נגדה, היא בכלל לא צד בתביעה ולכן לא יכלה לערער. תקראו טוב את מה שכתוב בכתבה: התביעה נגד משרד ראש הממשלה. בית הדין האזורי לעבודה קבע כי אכן השניים היו חשופים לתנאי העסקה פוגענית, נוכח התנהלות שרה נתניהו כלפיהם. המדינה חויבה בפיצויים לשניים - המדינה !! אני, אתם, כולנו, בטח חוץ משרה.. אם אני אפגע במישהו במקום עבודתו גם המדינה תשלם לו פיצויים או שרק אני אשא בנטל ?
האזרח הקטן  |  12.07.17
לכל התגובות