אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בימ"ש הותיר לשלם על כינוס נכסים לפי שעות עבודה ולא באחוזים מהיקף השווי של הנכס

בימ"ש הותיר לשלם על כינוס נכסים לפי שעות עבודה ולא באחוזים מהיקף השווי של הנכס

לדברי השופט הדבר נועד להגביל את שכר הכונס ובית המשפט רשאי בכל עת להחליט לאמוד את השכר באופן אחר ולאור השקעתו בפועל של הכונס

12.07.2017, 08:28 | ענת רואה

בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב קבע כי בעת שמחושב שכרו של כונס נכסים, רשאי בית המשפט להחליט שלא לפסוק שכר באחוזים בהתאם לתקנות אלא בהתאם לעבודה בפועל שביצע הכונס — כלומר שכר טרחה שעתי, אף אם הוא נמוך משמעותית.

ההחלטה ניתנה בתיק שבו מונתה עו"ד דפנה זוסמן שניצר ככונסת נכסים ושימשה בתפקידה במשך כשנתיים ולטענתה עבדה 180 שעות. היא ביקשה שכר טרחה בגובה 4% מהיקף השווי המוערך של הנכסים המטופלים, בהתאם לתקנות. בפועל הכונסת קיבלה בעבר כ־76 אלף שקל כמקדמה ונטען כי היא דורשת לשלם לה 310 אלף שקל נוספים, על סמך היקף הנכסים. 

עורך דין רועי סידי עורך דין רועי סידי עורך דין רועי סידי

הכונסת הפנתה לפסק הדין שמינה אותה ושם נכתב כי שכרה יגזר על פי התקנות, ולכן לא ניתן להחליט לשלם לה לפי שעות. מי שהתנגדו לשכר היו בני הזוג המסוכסכים שזוסמן מונתה לפרק את השיתוף ביניהם (ובינתיים הגיעו להסכמה על חלוקת הרכוש ביניהם, הסכימו כי יש לצמצם את עלויות שכר הטרחה ויוצגו על ידי עורכי הדין רועי סידי ושלום כהן.

השופט אסף שני מבית המשפט לענייני משפחה תל אביב קבע כי הבנתו את הפסיקה אומרת שגם אם בתקנות קבועה אופציה לגזירת שכר טרחה באחוזים, הרי שהדבר נועד אלא כדי להגביל את שכר הכונס ובית המשפט רשאי בכל עת להחליט לאמוד את השכר באופן אחר ולאור השקעתו בפועל של הכונס. הוא הורה לכונסת להעביר לצדדים את פירוט שעות עבודה ולאחר מכן ייקבע השכר המדויק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות