אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צה"ל הודיע: יפסיק בסוף השנה למכור סיגריות בבסיסים פתוחים צילום: שאטרסטוק

צה"ל הודיע: יפסיק בסוף השנה למכור סיגריות בבסיסים פתוחים

עוד הוחלט בצה"ל על מעבר מתפיסה לפיה נקבע היכן אסור לעשן, לקביעת מקומות מוגבלים שרק בהם מותר יהיה לעשן. כמו כן, ייאסר העישון בכלי רכב צבאיים וייקבע סעיף בדין המשמעתי לעבירת עישון

11.07.2017, 19:25 | שחר אילן

צה"ל יפסיק בסוף השנה את מכירת הסיגריות בחנויות שק"מ בבסיסים פתוחים. ההחלטה צפויה להתרחב בעתיד גם לבסיסי הדרכה ולכלל בסיסי צה"ל. זאת, במסגרת החלטת הרמטכ"ל לאמץ תוכנית של "צה"ל נקי מעישון". כך הודיע היום (ג') ראש מחלקת שירותי רפואה בחיל רפואה אל"ם פרופ' אלון גלזברג בישיבה של הוועדה למאבק בסמים של הכנסת.

קראו עוד בכלכליסט

עוד הוחלט בצה"ל על מעבר מתפיסה לפיה נקבע היכן אסור לעשן, לקביעת מקומות מוגבלים שרק בהם מותר יהיה לעשן. כמו כן, ייאסר העישון בכלי רכב צבאיים וייקבע סעיף בדין המשמעתי לעבירת עישון.

תוכנית חדשה בצה"ל, צילום: שאטרסטוק תוכנית חדשה בצה"ל | צילום: שאטרסטוק תוכנית חדשה בצה"ל, צילום: שאטרסטוק

בדיון נחשפו לראשונה נתונים מדאיגים לפיהם 85% מהחיילים שאינם מעשנים באופן אקטיבי, מעידים כי הם סובלים מעישון פסיבי כפוי במסגרת שירותם הצבאי. מנתונים שהציג ד"ר חגי לוין מהאוניברסיטה העברית-הדסה בדיונים קודמים, עולה כי שיעור העישון עולה ב-40% במהלך שירות החובה.

יו"ר הוועדה למאבק בסמים ח"כ תמר זנדברג ממרצ אמרה ש"לחץ הציבורי והפוליטי שהפעלנו בחודשים האחרונים, נתן רוח גבית לצה"ל לקבלת החלטה דרמטית, שתהווה אבן דרך חשובה ביצירת דור ללא עישון".

מהאגודה למלחמה בסרטן ומההסתדרות הרפואית בישראל נמסר כי הן "מברכות את עמדת הרמטכ"ל שאימץ את עיקרי התכנית שהוגשה על ידינו. מימוש התוכנית יוכל לשמש דוגמה גם לגופים אחרים בדרך למיגור הטבק המכר והממית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות