אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעל 700 עובדים בשדות התעופה באזור ניו יורק הכריזו על שביתה צילום: BlueRidgeKitties via Flickr

מעל 700 עובדים בשדות התעופה באזור ניו יורק הכריזו על שביתה

העובדים, בהם מעמיסי מזוודות, מנקים ואנשי שירות לקוחות הכריזו שישבתו למשך שלושה ימים במחאה על תנאי ההעסקה. בשדה התעופה ניוארק השביתה החלה אתמול (ג') והיום צפויים להצטרף אליה עובדים בשדות התעופה קנדי ולה גווארדיה

12.07.2017, 14:07 | שירות כלכליסט

עובדים בשלושת שדות התעופה הבינלאומיים באזור ניו יורק הכריזו על שביתה במחאה על תנאי עבודה לא הוגנים לטענתם.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר במעל 700 עובדים, כולל מעמיסי מזוודות, מנקים ואנשי שירות לקוחות, הסיבה למהלך היא מחלוקת עם המעסיק פריים פלייט (PrimeFlight) המשמש כקבלן משנה עבור מספר חברות תעופה, ביניהן אמריקן איירליינס ויונייטד איירליינס.  

השביתה יצאה לדרך אתמול (ג') בלילה בשדה התעופה ניוארק, ודוברת מטעם איגוד העובדים מסרה כי שביתות נוספות מתוכננות היום (ד') בשדות התעופה קנדי ולה גווארדיה. האיגוד שוקל לפצוח גם בשביתה בשדה התעופה הבינלאומי של פילדלפיה.

נמל התעופה ניוארק, צילום: BlueRidgeKitties via Flickr נמל התעופה ניוארק | צילום: BlueRidgeKitties via Flickr נמל התעופה ניוארק, צילום: BlueRidgeKitties via Flickr

השביתות אמורות להימשך לאורך שלושה ימים. בשלב זה עוד לא ברור כיצד ישפיעו על הטיסות, אם כי באיגוד טוענים כי השביתה בהחלט תורגש בשדות התעופה, והחברה תתקשה להחליף את העובדים השובתים. "הם צריכים סיווג ביטחוני כדי לעשות את העבודות האלה", הסבירה דוברת האיגוד. "במסגרת התפקידים העובדים נמצאים באזורים מאובטחים. אם החברה תנסה להביא עובדים חלופיים, יהיה לה קשה להשיג את האישור הביטחוני הנדרש".

העובדים ניסו במשך מספר חודשים לנהל עם החברה משא ומתן על תנאי ההעסקה. הנושאים הנמצאים בלב המחלוקת כוללים שכר, משמרות, ותק, עומס ורגולציות אבטחה. אולם בפריים פלייט סירבו להכיר בסמכות האיגוד, על אף שייצג מעל 8,000 עובדים בשדות תעופה בדרישות דומות. בסופו של דבר, שופט פדראלי הורה לפריים פלייט להשתתף בדיוני המו"מ, אך החברה נטשה את השיחות. ביום חמישי מתוכננת הפגנה של העובדים בשדה התעופה קנדי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות