אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טכנולוגיה חדשה תאפשר להכניס לכם מילים לפה בווידאו

טכנולוגיה חדשה תאפשר להכניס לכם מילים לפה בווידאו

חוקרים מאוניברסיטת וושינגטון פיתחו מערכת שמסוגלת להלביש קטעי אודיו על סרטוני וידאו והדגימו אותה על נשיא ארה"ב לשעבר, ברק אובמה. הטכנולוגיה תוכל לשמש לשיפור שיחות וידאו - אך גם לזיוף נאומים ודיסאינפורמציה

13.07.2017, 16:05 | ויקי אוסלנדר

חוקרים מאוניברסיטת וושינגטון פיתחו שיטה מבוססת למידת מכונה, שלומדת תנועות פנים ומסוגלת להפוך קטעי אודיו לסרטונים ריאליסטים מסונכרנים.

קראו עוד בכלכליסט

המערכת שבנו החוקרים ממירה קבצי שמע של דיבור לצורת הדיבור שלו בצורה אמינה למדי. את התוצאות הדגימו על סרטונים של נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה. בסרטונים רואים את אובמה מוסר בדיוק את אותו הנאום על טרור בסיטואציות שונות לחלוטין ועל פני זמן. תזוזת הפנים בזמן הדיבור של אובמה בהלימה גבוהה למילים שלכאורה יוצאות לו מהפה.

כדי להשיג סנכרון שפה מוצלח המערכת למדה שוב ושוב קטעים מצולמים של אובמה. השימוש בנשיא לשעבר נעשה בדיוק משום שקיימים הרבה מאוד הקלטות ונאומים מה שמאפשר תהליך למידה מוצלח עבור המכונה. לטענת החוקר המוביל "אנשים רגישים במיוחד לכל האזורים סביב הפה. אם תזוזת הסנטר או הלסת קצת שגויה, אנשים מיד מזהים וזה נראה להם מזויף".

רוצים להכניס לו מילים לפה? רוצים להכניס לו מילים לפה? רוצים להכניס לו מילים לפה?

לא מדובר על הפרויקט הראשון מסוגו; חוקרים ברחבי העולם מייצרים קטעי וידאו מזויפים לחלוטין. פעם באמצעות סנכרון קול ותמונה ופעם אחרת באמצעות יצירת תמונות תלת ממד נעות של פנים.

הטכנולוגיה של המערכת החדשה מתקדמת, אך השימושים שמעלים החוקרים לפיתוח אינם מרשימים במיוחד: הם מציעים שיפור שיחות וידאו עם סנכרון מוצלח יותר בין האודיו לשפתיים, או יכולת לקיים שיחה עם הולוגרמה עם דמות היסטורית. בפועל, יצירת סרטונים כאלו יכולה להיות כלי מתוחכם לזיופים, ליצירת מצגי שווא של נאומים או שיחות שלא באמת התקיימו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות