אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש אינפלציה? מדד המחירים לצרכן בארה"ב נותר ללא שינוי ביוני צילום: רויטרס

יש אינפלציה? מדד המחירים לצרכן בארה"ב נותר ללא שינוי ביוני

מדד מחירי הליבה, שאינו כולל מזון ואנרגיה, עלה ב-0.1%; ב-12 החודשים האחרונים עלתה האינפלציה ב-1.6% לעומת 1.9% בנתון הקודם; המכירות הקמעונאיות ירדו ב-0.2% בחודש שעבר; בוול סטריט סבורים עתה שהסיכוי להעלאת ריבית נוספת השנה הולך ופוחת

14.07.2017, 15:34 | סוכנויות הידיעות

נתוני אינפלציה חלשים בארה"ב: מדד המחירים לצרכן נותר ללא שינוי ביוני, כך לפי נתונים שפורסמו היום (ו'). הצפי היה לעלייה של 0.1%. מדד מחירי הליבה, שאינו כולל מזון ואנרגיה, עלה ב-0.1%. בחישוב 12 החודשים האחרונים המדד עלה ב-1.6% לעומת 1.9% שנרשמו בחודש מאי ושיא של חמש שנים של 2.7% רק לפני חמישה חודשים. מחירי הליבה עלו בתקופה זו ב-1.7% - ללא שינוי.

קראו עוד בכלכליסט

הנתונים משקפים את מחירי הדלק הנמוכים יותר, ובנוסף הגאות האחרונה באינפלציה עברה את שיאה. מחירי האנרגיה ביוני ירדו ב-1.6%, אך מחירי מוצרים בסיסיים כגון דיור וטיפול רפואי עלו בחודש שעבר על אף שבשיעור פחות ממה שנרשם מוקדם יותר השנה.

האינפלציה הנמוכה הפתיעה את הפדרל ריזרב והציתה דיון מחודש בבנק לגבי תזמון העלאת הריבית הבאה. גורמים רשמיים בבנק סבורים כי ההאטה הנוכחית זמנית בלבד, אולם כעת הם ייאלצו לשקול מחדש את דעתם. על אף שהפד ציפה להעלות את הריביות שוב השנה, כעת בוול סטריט מאמינים כי הסיכוי לכך אפסי.

חולשה גם בנתון המכירות הקמעונאיות

במקביל פורסם נתון המכירות הקמעונאיות, שירדו ב-0.2% בחודש שעבר, זאת לעומת צפי אנליסטים לעלייה של 0.1%. מדובר בחודש השני ברציפות של ירידות בתחום. בחישוב 12 החודשים האחרונים נרשמה עלייה של 2.8%.

 

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

ענפי קמעונאות מסוימים פרסמו תוצאות מאכזבות ביוני: המכירות בתחנות הדלק רשמו את הירידה הגדולה ביותר – 1.3%. גם במסעדות, בחנויות המכולת, בחנויות הספרים וציוד ספורט ובחנויות הכלבו פרסמו נתונים חלשים.

סוכני הרכב מדווחים על עלייה קלה במכירות אולם הם לא מקבלים הזמנות לרכבים חדשים באותו קצב כמו בתקופה המקבילה אשתקד.

קמעונאיות האינטרנט ממשיכות לחטוף נתחי שוק, בעיקר מבתי הכלבו הוותיקים שרשמו מכירות חלשות יותר בשנה החולפת, זאת לאחר שעלו ב-0.4% ביוני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות