אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתון מדאיג לממשלת איטליה: שיעור העוני בשיא של יותר מעשור צילום: אי פי איי

נתון מדאיג לממשלת איטליה: שיעור העוני בשיא של יותר מעשור

למרות ההתאוששות הכלכלית המתונה, לשכת הסטטיסטיקה הרשמית מפרסמת כי שיעור העוני המוחלט עמד בשנה שעברה על 7.9%

14.07.2017, 14:59 | שירות כלכליסט

שיעור העוני באיטליה טיפס לרמתו הגבוהה ביותר זה למעלה מעשור ב-2016, חרף ההתאוששות הכלכלית המתונה - כך מראים נתונים שפורסמו היום (ו') על ידי לשכת הסטטיסטיקה הרשמית של איטליה. הנתונים עשויים לפגוע קשות בפופולאריות של מפלגת השלטון הדמוקרטית (PD).

קראו עוד בכלכליסט

מספר אזרחי המדינה החיים ב"עוני מוחלט" עלה ל-4.74 מיליון בשנה שעברה - 7.9% מאוכלוסייתה של איטליה. זאת לעומת 7.6% מהאוכלוסייה ב-2015. שיעור זה הוא הגבוה ביותר מאז החל המעקב ב-2005.

נאפולי שבדרום העני של איטליה, צילום: שאטרסטוק נאפולי שבדרום העני של איטליה | צילום: שאטרסטוק נאפולי שבדרום העני של איטליה, צילום: שאטרסטוק

על פי הגדרות הלשכה, עוני מוחלט הוא מצב שבו הסובלים ממנו לא מסוגלים לשלם עבור מוצרים או שירותים הכרחיים.

איטליה אמנם החלה להתאושש ממיתון ארוך ב-2014, אולם הדו"ח מראה שהצמיחה האיטית שנרשמה מאז לא סייעה בהרבה לשכבות החלשות במדינה. על פי התחזיות צפוי התמ"ג לעלות בכ-1.1% השנה, לעומת עלייה של 0.9% אשתקד. אולם שיעור צמיחה זה מותיר את איטליה במקומה הרגיל בין הכלכלות המדשדשות של גוש היורו.

המדינה עומדת לקיים בחירות כלליות באביב הבא ומפלגות האופוזיציה מזדרזות להפיל את האשמה למצב על PD ועל ראש הממשלה מתיאו רנצי. 

בדרום איטליה, 9.8% מהתושבים חיים בעוני מוחלט, בהשוואה ל-7.3% במחוזות המרכזיים של המדינה ובבירה רומא, ול-6.7% בצפון העשיר, כולל את בירת העסקים מילאנו.

לשכת הסטטיסטיקה מסרה כי האיטלקים שחיים בעוני יחסי, או אלו שהכנסתם הפנויה עומדת ברמות נמוכות מהממוצע הלאומי, טיפס גם הוא ב-2016 ל-8.5 מיליון בני אדם או 14% מהאוכלוסייה של איטליה. זאת לעומת 3.7% ב-2015 ומדובר ברמה הגבוה ביותר מאז החל המעקב ב-1997.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות