אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל הברקזיט: איזיג'ט תפתח חברה חדשה באוסטריה צילום: יסמין גיל

בגלל הברקזיט: איזיג'ט תפתח חברה חדשה באוסטריה

חברת התעופה הבריטית תפתח את איזיג'ט אירופה באוסטריה, בשל הצורך באישור להפעלת טיסות במדינה החברה באיחוד האירופי

15.07.2017, 09:29 | שירות כלכליסט
חברת התעופה הבריטית איזיג'ט מתכננת להקים חברה חדשה באוסטריה, וזאת כדי להגן על עסקיה האירופיים לאחר שבריטניה תעזוב את האיחוד האירופי, כך מדווח ה-BBC.

קראו עוד בכלכליסט

חברת התעופה החדשה, שתיקרא איזיג'ט אירופה, תמוקם בווינה. החברה חייבת שיהיה לה אישור להפעלת טיסות במדינה החברה באיחוד האירופי על מנת שתוכל להמשיך לטוס בין המדינות החברות לאחר הברקזיט. לדברי החברה, הבקשה שלה נמצאת ב"שלבים מתקדמים" של אישור,והיא מקווה לקבל את הרישיון כבר "בעתיד הקרוב".

מטוס של איזיג מטוס של איזיג'ט מטוס של איזיג

בריטניה עלולה להפסיד את הגישה להסכם ה"שמיים הפתוחים" של אירופה בשל הברקזיט. מאז 1997, כל חברת תעופה באיחוד האירופי מורשת לטוס בין שתי נקודות ביבשת. הסכם זה הוא שאפשר לחברות כמו איזיג'ט וריאנאייר להתרחב לגודלן הנוכחי. במקרה שהצוות הבריטי האמון על המו"מ מול האיחוד האירופי לא יצליח לשמור על הזכויות הללו, חברות התעופה הבריטיות יתקשו להשיק נתיבים חדשים בתוך אירופה. "המבנה החדש יגן על זכויות הטיסה הנוכחיות שלנו באירופה, אך אנחנו ממשיכים לקרוא לבריטניה ולאיחוד האירופי להגיע להסכם תעופה , שלכל הפחות יאפשר טיסות בין בריטניה והאיחוד", כך לפי הצהרה שמסרה החברה.

מאיזיג'ט נמסר עוד כי "דבר לא ישתנה" מבחינת הנוסעים, וכי כל העובדים והמטוסים שישמשו את החברה החדשה כבר מועסקים ובשימוש.

דובר מטעמה של ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי מסר כי מדובר ב"החלטה עסקית" של איזיג'ט וכי הממשלה פועלת כדי להשיג את ההסכם הטוב ביותר גם מבחינת החברות המקומיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות