אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בני לנדא: "פסקל סוריו כבר לא יבוא לטבע"

בני לנדא: "פסקל סוריו כבר לא יבוא לטבע"

התזמון של אסיפת בעלי המניות של טבע שעות ספורות לאחר פרסום מינויו הצפוי של המנכ"ל החדש פסקל סוריו הפך את האירוע לסוער. בני לנדא דרש הבהרות מהמנכ"ל הזמני פטרבורג: "למה לא התייחסתם עד היום לעסקאות הכושלות של אלרגן ורימסה?". פטרבורג: "גם כשקונים מכונית משומשת מגלים לפעמים שהמנוע מקולקל"

16.07.2017, 07:04 | גולן חזני

התזמון של אסיפת בעלי המניות של טבע, שנקבעה במקרה לחמישי בבוקר, שעות ספורות לאחר פרסום מינויו הצפוי של המנכ"ל החדש פסקל סוריו, הפך את האירוע לסוער. ל"כלכליסט" נודע כי רבים מקרב בעלי המניות, ובהם המיליארדר בני לנדא, ביקשו ממנכ"לה הזמני של טבע יצחק פטרבורג הבהרות: "מדוע לא התייחסתם עד היום לצניחה במניה או לעסקאות הכושלות של אלרגן ורימסה, ולא לעזיבותיהם של שלושת הבכירים בחברה המנכ"ל לשעבר ארז ויגודמן, סמנכ"ל הכספים איל דשא ומספר 2 בחברה סיגי אולפסון?", נשאל פטרבורג.

קראו עוד בכלכליסט

"אני לא מסתכל אחורה. גם כשקונים מכונית משומשת מגלים לפעמים שהמנוע מקולקל", השיב פטרבורג. "לאלרגן יש את המנוע הגנרי הטוב בעולם והסינרגיות מקדימות את עצמן בשנה". התשובה הכעיסה חלק מבעלי המניות ולנדא עצמו אמר "אז צריכים לבדוק טוב־טוב את המנוע".

המנכ"ל המיועד של טבע פסקל סוריו. התחרט?, צילום: בלומברג המנכ"ל המיועד של טבע פסקל סוריו. התחרט? | צילום: בלומברג המנכ"ל המיועד של טבע פסקל סוריו. התחרט?, צילום: בלומברג

האסיפה נערכה לפני שנפוצו ידיעות כי ייתכן וסוריו לא יגיע לבסוף בטבע אלא יעדיף להישאר באסטרהזניקה. אתמול, לאחר שהחלו לעלות סימני שאלה לגבי הגעת המנכ"ל החדש נשמע היה לנדא חריף עוד יותר: "אני לא מאמין שסוריו כבר יבוא, הדלפת המידע הסבה נזק אדיר. או שמישהו שיחק במניה או שמישהו לא רוצה שיגיע מנכ"ל בעל שיעור קומה. אפשרות אחרת שהיא שמישהו בדירקטוריון כבר מתכנן לתפוס את מקומו של המנכ"ל הבא, שהוא אדם משכמו ומעלה. מהלך הדברים עלול לסכל לא רק את הגעתו של סוריו אלא של כל מנכ"ל איכותי ברמתו.

"גם כך קשה לטבע להביא מנכ"ל טוב לאחר שהמנכ"לים הקודמים פוטרו מהיום למחר. סוריו הוא המינוי המתאים ביותר כי טבע צריכה להתנער מגנריקה ולעבור לאינובטיב. הגנריקה גוססת והרווחיות נשחקת בכל העולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות