אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עו"ד בנקל: "יש ניצנים של שת"פ ביני לבין פישמן וילדיו בנוגע למימוש נכסים בחו"ל"                            צילום: אוראל כהן

עו"ד בנקל: "יש ניצנים של שת"פ ביני לבין פישמן וילדיו בנוגע למימוש נכסים בחו"ל"

ביהמ"ש דן בבקשות הנאמן בנושא איתור נכסי משפחת פישמן בארץ ובעולם. עורך דינו של פישמן: "יש עוד נכסים במיליארד שקל שיועברו לקופת פשיטת הרגל"

16.07.2017, 10:47 | נעמי צורף

נשיא בית המשפט המחוזי בת"א, השופט איתן אורנשטיין, ידון הבוקר (א') בבקשותיו של הנאמן לנכסי איש העסקים פושט הרגל אליעזר פישמן למנות חוקרים פרטיים ואנשי מקצוע נוספים בתיק שיסיעו לו להתחקות אחר נכסיו של פישמן בארץ ובעולם. זאת לאחר שלפני כחודש הכריז השופט אורנשטיין על פישמן פושט רגל ומינה את המנהל המיוחד, עו"ד יוסי בנקל, נאמן לנכסי פישמן והקנה לו את כל הסמכויות שקבועות בחוק.

קראו עוד בכלכליסט

בפתח הדיון העלה אורנשטיין לדיון את הבקשות השונות שהוגשו במסגרת ההליך. בין השאר בקשות בהן נתנו צווי דיספוזיציה זמניים על רכושם ונכסיהם של פישמן ובני משפחתו. 

השופט התייחס לבקשה למכירת נכסי מקרקעין של פישמן ואשתו טובה ובהם הדירה ברחוב חיסין בת"א שכבר נמכרה, מכירת הקרקע בנתניה ומכירת הדירות בגבעת שמואל וברלין המשותפות לפישמן ואשתו.

עו"ד שלום גולדבלט, בא כוחו של פישמן אמר: "לא תהיה התנגדות למכירת הדירה בגבעת שמואל אבל אנחנו מסרבים להחזקת מחצית התמורה ששייכת לטובה, על ידי המנהל המיוחד".

עו"ד שלום גולדבלט. מייצג את פישמן , צילום: עמית שעל עו"ד שלום גולדבלט. מייצג את פישמן | צילום: עמית שעל עו"ד שלום גולדבלט. מייצג את פישמן , צילום: עמית שעל

עו"ד בנקל: "אין בעיה שהחצי של טובה יוחזק על ידי עו"ד גולדבלט בנאמנות אבל אי אפשר שהכספים יועברו לחשבונה. יש צו איסור דיספוזיציה וסכומים מסוימים שאפשר למשוך על פי הוראת בית המשפט. העברת סכומים לא מבוטלים וחופשיים מפיקוח תיצור בעיה".

עוד ציין עו"ד גולדבלט שמשפחת פישמן לא מעוניינת למכור את הדירה בברלין, אשר עומדת כרגע ריקה. השופט אורנשטיין: "זו בעיה להשאיר לחייב דירה שעומדת ריקה בברלין מבלי למכור אותה".

 

במהלך הדיון התייחס השופט אורנשטיין גם למסקנותיו של עו"ד בנקל שהוצגו בדו"ח הנאמן הראשון לפיו מומשו עד היום נכסים בשווי 1.89 מיליארד שקל, מתוך סך תביעות החוב שהוגשו בגובה 4 מיליארד שקל. עו"ד גולדבלט: "יש עדיין נכסים רבים בחברות שעומדים בהליכי מימוש, ולפי הערכתנו השמרנית יסתכמו במיליארד שקל שיועברו לקופת פשיטת הרגל".

 

 

הנאמן, עו"ד יוסי בנקל, צילום: עמית שעל הנאמן, עו"ד יוסי בנקל | צילום: עמית שעל הנאמן, עו"ד יוסי בנקל, צילום: עמית שעל

 

עו"ד בנקל: "יש ניצנים של שיתוף פעולה ביני לבין החייב וילדיו בנוגע למימוש נכסים בחו"ל. בנינו כבר מתווה שאם לא יצלח יהיו לכך משמעויות כלכליות כבדות לקופה. אנחנו מנסים לפעול במשותף כדי לממש את הנכסים בFTT ולהעביר את התמורה לקופה"

דיון ההכרזה על פשיטת הרגל

"אין חולק שהתמלאו התנאים להכריז על פישמן פושט רגל", כתב השופט אורנשטיין בהחלטה על הכרזת פישמן שפשוט רגל. "פישמן ביצע מעשה פשיטת רגל שעה שלא פרע את חובו כמתחייב לפי התראת פשיטת הרגל. בנוסף, עסקינן בחייב שהיקף חובותיו עצום ואף לגישתו לאחר מימוש הנכסים יעמוד החוב על סך של כ-1.5 מיליארד שקל".

השופט אורנשטיין הסביר כי מטרת פשיטת הרגל היא להשיג שתי מטרות: האחת, לכנס את כלל נכסי החייב, לממשם ולחלקם באופן שוויוני בין נושי החייב לפי דרגת הנשייה. השנייה, לאפשר לחייב שנקלע לקשיים לפתוח דף חדש בחייו.

אליעזר פישמן (ארכיון), צילום: אוראל כהן אליעזר פישמן (ארכיון) | צילום: אוראל כהן אליעזר פישמן (ארכיון), צילום: אוראל כהן

בדו"ח שהגיש עו"ד בנקל בשבוע שעבר לבית המשפט חזר וביקש לקבל החלטה בעניין הבקשות שהגיש בעבר, בהן הבקשה לאפשר לו להעסיק חוקרים פרטיים בארץ ובחו"ל, לשם איתור נכסים המוחזקים במישרין או בעקיפין על ידי פישמן, עורכי דין בחו"ל, כדי לממש את זכויות החייב בחברות ונכסים בגרמניה, הולנד, קפריסין, פורטוגל וברזיל.

כמו כן, ביקש עו"ד בנקל להעסיק משרד רואי חשבון שילווה את הפעילות השוטפת בתיק, משרד רואי חשבון וכלכלנים המתמחים בביקורת חקירתית לצורך מיצוי הבדיקות בעניין פישמן ועסקיו, מעריכי שווי ושמאים בנוגע לזכויות ולנכסים של פישמן או כאלו שהוא זכאי להם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות