אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלמה החזקות ובוני התיכון גייסו חצי מיליארד שקל צילום: אוראל כהן

שלמה החזקות ובוני התיכון גייסו חצי מיליארד שקל

במכרז של שלמה החזקות הוגשו הזמנות לרכישה של כ-800 מיליון שקל - החברה ביקשה לגייס כ-450 מיליון שקל. במרכז של בוני התיכון נרשמו ביקושי יתר בהיקף כולל של כ-142.5 מיליון שקל - גבוה ב פי-3 מהיקף הגיוס שתוכנן במקור

16.07.2017, 12:44 | אורן פרוינד

קבוצת שלמה החזקות הודיעה היום (א') על תוצאות המכרז למשקיעים מוסדיים בהנפקת סדרות איגרות חוב חדשות (יז' ויח'). במכרז הוגשו הזמנות לרכישה של כ-800 מיליון שקל והחברה גייסה לבסוף 436 מיליון שקל. גם בוני התיכון דיווחה היום על השלמת גיוס של 46 מיליון שקל באמצעות סדרה חדשה (סדרה י"ג).

קראו עוד בכלכליסט

בסדרת האג"ח יז' של שלמה החזקות (לא צמודה), הריבית שנסגרה במכרז למוסדיים עומדת על 2.7%, המשקפת מרווח של כ-1.8% מעל תשואת האג"ח הממשלתית. בסדרה יח' (צמודת מדד), הריבית שנסגרה במכרז עומדת על כ-1.8% המשקפת אף היא מרווח של כ-1.8%. המח"מ של הסדרות האמורות עומד על כ-4.3 שנים.

במסגרת המכרז המקדים של סדרה יז' הוגשו הזמנות לרכישת אג"ח של כ-436 מיליון שקל. בכוונת החברה לקבל התחייבות מוקדמת ממשקיעים מסווגים לרכישת אג"ח בהיקף כספי כולל של 240 מיליון שקל. במסגרת המכרז המקדים של סדרה יח' הוגשו הזמנות לרכישת אג"ח של כ-358 מיליון שקל. בכוונת החברה לקבל התחייבות מוקדמת ממשקיעים מסווגים לרכישת אג"ח, בהיקף כספי כולל של כ-113 מיליון שקל.

גם חברת בוני התיכון השלימה את השלב המוסדי של הנפקת איגרות החוב. בשלב המוסדי נרשמו ביקושי יתר בהיקף כולל של כ-142.5 מיליון שקל, גבוה ב פי-3 מהיקף הגיוס שתוכנן במקור. בשלב זה בחרה החברה לגייס כ-46 מיליון שקל. השלב הציבורי של ההנפקה צפוי להתקיים בימים הקרובים.

בוני התיכון ביצעה את הגיוס באמצעות הנפקת סדרת אג"ח חדשה (סדרה יג'). איגרות החוב המונפקות הינן שקליות ועומדות לפירעון מדורג בין השנים 2018-2020 ומח"מ הסדרה הינו כ-2.25 שנים. איגרות החוב מגובות בשעבוד ראשון של זכויות החברה במקרקעין בפרויקט תלפיות בדרך של רישום הערת אזהרה והתחייבות לרישום משכנתא עם רישום בית משותף. ריבית המקסימום שהוצעה למשקיעים בגין סדרה זו היא 5.6%, ובזכות ביקושי היתר שנרשמו נסגר השלב המוסדי בריבית נמוכה יותר של כ-4.4%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות