אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החלוץ הקולומביאני של מונקו, פלקאו,  שילם 8.2 מיליון יורו לרשויות המס הספרדיות צילום: אי פי איי

החלוץ הקולומביאני של מונקו, פלקאו, שילם 8.2 מיליון יורו לרשויות המס הספרדיות

החלוץ לשעבר של צ'לסי ומנצ'סטר יונייטד, היה חשוד שלא הצהיר על הכנסה של 5.6 מיליון יורו מזכויות דימוי בשנים 2013-2012 בזמן ששיחק באתלטיקו מדריד

16.07.2017, 12:57 | מערכת כלכליסט

רדאמל פלקאו, החלוץ הקולומביאני של מונקו, שהיה חשוד בהעלמת מס בספרד, שילם בחזרה 8.2 מיליון יורו לרשויות המס בספרד כך לפי הדיווחים במדינה.

קראו עוד בכלכליסט

פלקאו מואשם שהונה את הרשויות הספרדיות באמצעות רשת של חברות קש הרשומות באיי הבתולה הבריטיים, אירלנד, קולומביה ופנמה וזאת כדי להימנע מתשלום מס על ההכנסות., צילום: אי פי איי פלקאו מואשם שהונה את הרשויות הספרדיות באמצעות רשת של חברות קש הרשומות באיי הבתולה הבריטיים, אירלנד, קולומביה ופנמה וזאת כדי להימנע מתשלום מס על ההכנסות. | צילום: אי פי איי פלקאו מואשם שהונה את הרשויות הספרדיות באמצעות רשת של חברות קש הרשומות באיי הבתולה הבריטיים, אירלנד, קולומביה ופנמה וזאת כדי להימנע מתשלום מס על ההכנסות., צילום: אי פי איי

החלוץ לשעבר של צ'לסי ומנצ'סטר יונייטד היה חשוד שלא הצהיר על הכנסה של 5.6 מיליון יורו מזכויות דימוי בין השנים 2012-2013 בזמן ששיחק באתלטיקו מדריד.

לפי הדיווחים, פלקאו (31) יוכל להחזיר לעצמו את הסכום אם יזוכה בסופו של דבר מהתשלום שכולל ריבית.

פלקאו מואשם שהונה את הרשויות הספרדיות באמצעות רשת של חברות קש הרשומות באיי הבתולה הבריטיים, אירלנד, קולומביה ופנמה וזאת כדי להימנע מתשלום מס על ההכנסות.

הוא לא הכחיש את הקיום של החברות הללו, אך טען שלא היה לו על מה לשלם ב-2013, שכן לטענתו כבר לא היה תושב ספרד ולכן לא היה חייב שם יותר מסים. אולם, הוא מואשם שהעביר את כתובת המס שלו למונקו כדי להימנע מתשומת הלב של רשויות המס הספרדיות.

על פי הדיווחים בתקשורת הספרדית, פלקאו ארגן מערכת "שמטרתה היחידה הייתה הסתרת ההכנסות מרשות המס הספרדית".

התשלום שהעביר כעת מגיע לאחר שורה של מקרים דומים שבהם היו מעורבים שחקני כדורגל שהגיעו להסכמים עם הרשויות הספרדיות סביב ההאשמות על העלמות מס.

בשבוע שעבר, גזר הדין של 21 חודשים שהוטל על ליונל מסי הומר לקנס של 252 אלף יורו, לאחר שהוא ואביו הורשעו בהונאת הרשויות והעלמת הכנסות של 4.1 מיליון יורו בין 2007-2009. ההחלטה פורסמה יומיים לאחר שברצלונה הודיעה כי החתימה את השחקן על חוזה חדש.

במקביל, כריסטיאנו רונאלדו זומן להעיד ב-31 ביולי במדריד, לאחר שהואשם בהסתרת הכנסה בין 2011-2014. הוא מכחיש את ההאשמות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות