אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איסתא מוכרת מלון בדיסלדורף ב- 16.8 מיליון יורו צילום: יח"צ

איסתא מוכרת מלון בדיסלדורף ב- 16.8 מיליון יורו

סכום של כ- 3.6 מיליון יורו ישמש לפירעון הלוואות בנקאיות שנטלה החברה המחזיקה את המלון. כ-7.9 מיליון יורו יועברו לפירעון הלוואות בעלים

16.07.2017, 13:07 | אורן פרוינד

חברת התיירות איסתא הודיעה היום (א') כי תמכור את מלון סבוי בעיר דיסלדורף תמורת 16.8 מיליון יורו. ההחלטה למכור את המלון נובעת מהאסטרטגיה של החברה ליצור סינרגיה בין הפעילות המלונאית לתיירות - לצד מימוש נכסים שהשבחתם הסתיימה ואינם נמצאים ביעדים מרכזיים של פעילות התיירות.  

קראו עוד בכלכליסט

מתוך סכום התמורה, סכום של כ- 3.6 מיליון יורו ישמש לפירעון הלוואות בנקאיות שנטלה החברה המחזיקה את המלון מבנק מקומי וכ- 7.9 מיליון יורו לפירעון הלוואות בעלים אשר הועמדו לחברה על ידי איסתא. זאת באמצעות תשלומים שיבוצעו במישרין על ידי הרוכש לבנק ולאיסתא.

בעקבות המכירה, יירשם רווח של 7.1 מיליון שקל בתוצאות הרבעון השני של 2017 של איסתא. עם השלמת העסקה, הצפויה ברבעון השלישי או הרביעי של שנת 2017, צפוי הרווח האמור לקטון להערכת החברה בסך של כ-3.7 מיליון שקל, כתוצאה מזקיפה לרווח והפסד של קרן הון מהפרשי תרגום ובסכום נוסף של כ- 700 אלף שקל בגין הוצאות העסקה.

.

שלפני מספר חודשים רכשו במשותף איסתא ופתאל, בחלקים שווים, שלושה מלונות, המונים כ-800 חדרים בסך הכל, על קו חוף הים של עיר הנופש הקפריסאית פאפוס. סכום הרכישה הכולל נאמד בכ-80 מיליון יורו.

 , צילום: אביגיל עוזי צילום: אביגיל עוזי  , צילום: אביגיל עוזי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות