אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשת האמריקאית הוותיקה לשמלות כלה, אלפרד אנג'לו, קרסה צילום: Alfred Angelo

הרשת האמריקאית הוותיקה לשמלות כלה, אלפרד אנג'לו, קרסה

הרשת שנוסדה ב- 1933, סגרה ללא הודעה מוקדמת יותר מ-60 חנויות והגישה בקשה להגנה מפני נושים. היא שיווקה את השמלות שלה ב-2,500 חנויות ברחבי העולם. "זהו ודאי היום הגרוע בחיי", צייצה אחת הכלות בטוויטר אחרי שנודע לה על הסגירה

16.07.2017, 14:34 | שירות כלכליסט

הרשת הוותיקה לשמלות כלה, אלפרד אנג'לו, מהגדולות בארה"ב, הצטרפה בסוף השבוע האחרון למגמת הקריסה של רשתות קמעונאיות  במדינה לאחר שסגרה במפתיע עשרות חנויות והותירה אלפי כלות ללא שמלה – על כך דיווח "הוול סטריט ג'ורנל". 

הרשת שנוסדה ב- 1933, סגרה ללא הודעה מוקדמת יותר מ-60 חנויות והגישה בקשה להגנה מפני נושים. בבקשה להגנה מפני נושים ציינה החברה נכסים בשווי כ-50 אלף דולר וחובות בהיקף של 50 מיליון דולר.

המהלך עורר גל של תגובות מודאגות בטוויטר ובפייסבוק של כלות לעתיד, מווירג'יניה ועד קליפורניה. אחרות מיהרו לחנויות כדי לנסות ולחלץ משם את שמלותיהן, לאחר ששילמו מקדמות בסכומים של כ-1,500 דולר. "זהו ודאי היום הגרוע בחיי", צייצה אחת הכלות בטוויטר אחרי שנודע לה על הסגירה.

שמלת כלה אלפרד אנג שמלת כלה אלפרד אנג'לו | צילום: Alfred Angelo שמלת כלה אלפרד אנג

למרות המהומה הרבה שעוררה סגירת החנויות בקרב הכלות הנואשות, הרשת לא מסרה הודעה רשמית על המהלך. חלק מהלקוחות אף למדו על הסגירה רק כשהגיעו לסניפים ונתקלו בדלת נעולה.

הרשת הוקמה בפילדלפיה על ידי אלפרד אנג'לו פיצ'ונה ורעייתו אדית שהיתה מופקדת על עיצוב שמלות העלית. אלפרד היה אחראי על הפיתוח העסקי ובקרת האיכות. ילדיהם הצטרפו לצוות הניהול בשנות ה-60.

החברה הפרטית שבסיסה בדלריי ביץ', פלורידה, שיווקה את השמלות שלה ב-2,500 חנויות ברחבי העולם, זאת בנוסף על כמה עשרות חנויות עצמאיות שהפעילה בארה"ב. בדומה לחברות אחרות בתחום, היא התקשתה לעמוד בתחרות המחירים מול התחרות המקוונת שגרמה לקמעונאים מסורתיים לחתוך מחירים.

המתחרים מיהרו להרוויח מקריסת הרשת. כך, למשל, רשת דייויד'ס בריידל הציעה הנחות ללקוחות של אנג'לו, אם ברשותם קבלה על הרכישה, כמו גם תיקונים בחינם למי שכבר נמצאות קרוב ליום הגדול.

באתר שלה מסרה החברה כי תמכור לנפגעות אנג'לו שמלות ב-30% הנחה עם הנחות של 20% עבור שמלות לשושבינות. חנות נוספת, בריידל בוטיק בנאפרוויל אילינוי צייצה את הצעתה להנחה של 20% עבור מי שהזמינו שמלה ברשת אנג'לו ולא קיבלו אותה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות