אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סימני נפט ראשוניים בקידוח של שותפות מודיעין בקליפורניה צילום: אריק שרוסטר

סימני נפט ראשוניים בקידוח של שותפות מודיעין בקליפורניה

המפעיל בפרויקט המליץ לשותפות להמשיך ולבצע מבחני הפקה בפרויקט. מודיעין מחזיקה ב-25% מהזכויות בקידוחש

16.07.2017, 15:12 | ניר טל

שותפות מודיעין אנרגיה מדווחת היום (א') על פוטנציאל להימצאותו של נפט בפרויקט 'Mountain View' בקליפורניה - הודעה שמקפיצה את יח' ההשתתפות של מודיעין בבורסה בתל אביב.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח, הנשען על דיווחי המפעיל בפרויקט (Tamarack Oil and Gas), נמצאו סימנים פוטנציאלים המעידים על פטרוליום מסוג נפט בבדיקות מאמתות שנערכו במסגרת הקידוח שבוצע בעומק של כ-3 ק"מ. מודיעין מחזיקה ב-24.75% מהזכויות בקידוח.

המפעיל בפרויקט המליץ לשותפות להמשיך ולבצע מבחני הפקה בעתיד. בשלב זה טרם פורסם מתי יחלו השותפויות בביצוע מבחני הפקה ומהי עלותם הכוללת עבור מחזיקי יחידות ההשתתפות. כל עוד לא בוצעו מבחני הפקה, מוקדם לקבוע האם מדובר על תגלית. על פי ממצאי דו"ח המשאבים בפרויקט שפורסם בחודש מאי האחרון, האומדן הטוב ביותר נוקב בהערכה של 16 מיליון חביות נפט בשטח הרישיון.

שותפות מודיעין, שבשליטת צחי סולטן ואי.די.בי פתוח, היא אחת מבין מספר שותפויות שפנו בשנתיים האחרונות לרכישת נכסי נפט בחו"ל, ובפרט נכסים יבשתיים בארה"ב שעלות הקידוח בהם מוערכת במיליוני דולרים בודדים. על פי האסטרטגיה של מודיעין, היא רוכשת זכויות לצד שותפים נוספים ובשיעורים נמוכים יחסית.

נכון להיום, לשותפות שני נכסי נפט בארה"ב – החזקה של 24.75% מפרויקט Mountain View ו-25% מפרויקט Grapevine. בראשון החלה לקדוח בסוף חודש יוני לאחר ביצוע של סקר סייסמי (3D) בשנת 2016 ובעלות כוללת של 1.5 מיליון דולר. בימים אלה מתבצע קידוח יבשתי נוסף שבו היא שותפה, בפרויקט GrapveVine, בהשקעה של 2 מיליון דולר. קידוח זה צפוי להסתיים בתום פרק זמן של חודשיים.

לאחרונה דיווחה השותפות כי היא נמצאת במו"מ עם שותפים נוספים לרכישת זכויות בשלושה פרויקטים שונים לחיפוש נפט באזור Kern שבקליפורניה. אלה יידרשו את אישור בעלי יחידות ההשתתפות במודיעין באסיפה שתתכנס בתחילת חודש אוגוסט.

צחי סולטן , צילום: אוראל כהן צחי סולטן | צילום: אוראל כהן צחי סולטן , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות