אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
52 מגה-פיקסל, 16 עדשות: מצלמת Light מגיעה לשוק צילום: Light

52 מגה-פיקסל, 16 עדשות: מצלמת Light מגיעה לשוק

מצלמת ה-L16 של Light, שפיתוחה נחשף לפני ארבע שנים, נועדה לאפשר צילום כמעט בכל תנאי הודות לריבוי עדשות ולאלגוריתמים מיוחדים. הרעיון הוא לאפשר איכות תמונה של מצלמת SLR במצלמה בגודל של סמארטפון ממוצע

16.07.2017, 16:45 | רפאל קאהאן

Light החברה שמאחורי ה-L16, המצלמה בעלת 16 החיישנים, הודיעה שלאחר כ-4 שנות פיתוח היא סוף סוף מתחילה לשלוח את המוצר למשתמשים שנרשמו להזמנה מוקדמת.

קראו עוד בכלכליסט

המצלמה של לייט היא מוצר ייחודי, שנועד לאפשר יכולות צילום מסוגים רבים כמעט בכל מצב תאורה אפשרי, על אף שגודלו דומה לשל פאבלט ממוצע. הרעיון מאחוריו הוא לתת יכולות של מצלמת SLR למערכת בגודל של מצלמה קומפקטית - מוצר שכמעט עבר מן העולם לאור עליית הסמארטפונים.

מצלמת L16, צילום: cinema5D מצלמת L16 | צילום: cinema5D מצלמת L16, צילום: cinema5D

מצלמת L16 מצוידת ב-16 עדשות וחיישני 13 מגה-פיקסל, שמאפשרים לה זום טבעי של עד פי 5 ויכולת צילום בעומקי שדה משתנים. היא מסוגלת להרכיב תמונות ברזולוציה של 52 מגה-פיקסל, מרשים מאוד - אך שימושי בעיקר לתעשיית הדפוס. המצלמה מסוגלת לייצר תמונה בודדת מסדרה של 10 חשיפות מחיישנים שונים, מה שגם מאפשר לעבד את התמונה על גבי המכשיר עצמו מבלי לפגוע באיכות שלה.

כל העיגולים הללו הן עדשות מצלמה, צילום: Light כל העיגולים הללו הן עדשות מצלמה | צילום: Light כל העיגולים הללו הן עדשות מצלמה, צילום: Light

המצלמה עצמה מצוידת במסך של חמישה אינץ' ומרחב האחסון שלה עומד על 256 גיגה-בייט. היא כבדה ביחס לגודלה - 436 גרם - וגופה עשוי אלומיניום. מהירות התריס נעה בין 1/8,000 ל-15 שניות ורגישות החיישנים - בין 100 ל-3,200 ISO.

החברה הודיעה באתרה שכל סדרת הייצור הראשונה נמכרה והמעוניינים יצטרכו לחכות לסדרה הבאה. המצלמה של לייט תהיה זמינה לרכישה ככל הנראה לקראת סוף השנה, בכ-1,700 דולר - לא מחיר קומפקטי במיוחד. עם זאת, לייט לא התחייבה לתאריך מדויק, מה שמעיד שהסדרה הראשונית כנראה גם תשמש לזיהוי באגים וניהול תקלות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
זה לא במקום SLR, אבל עדיף על SLR בהרבה סיטואציות
אם יש לך את כל הזמן שבעולם להקדיש לתמונה בודדת-לך על SLR ותלמד טוב טוב איך להשתמש בה, תתארגן בהתאם לתנאים ותוציא תמונה מושלמת. אם אתה רוצה לטייל עם מינימום מטען ולשלוף לצלם ולהמשיך-כנראה שרוב הזמן המצלמה הזאת תתן לך תוצאה טובה יותר מSLR שעד שתוציא אותה מהתיק-לא יהיה מה לצלם.
שי  |  18.07.17
3.
נו מחיר של מצלמת SLR... אז מדוע לקנות אותה?
היא מוגבלת מבחינת זום, גם טלה וגם עדשה רחבה. מוגבלת מבחינת ASA רוב מצלמות SLR מספקות טווח רחב יותר. גודל הרגשים נישאר מילימטרים ספורים, אז עדין הגבלה מאוד גדולה. כמות פיקסלים איננה המרכיב היחידי באיכות התמונה. כך שחבל על הזמן...
מוצר מיותר...  |  18.07.17