אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פסגות וכלל ביטוח פנו לבזק בדרישה למנות דח"צ מטעם המוסדיים צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

פסגות וכלל ביטוח פנו לבזק בדרישה למנות דח"צ מטעם המוסדיים

בית ההשקעות וחברת הביטוח מתנגדים להארכת כהונתו של הדח"צ הנוכחי חגי הרמן, לנוכח העובדה שבמהלך כהונתו אושרו עסקאות בזק-yes וחלל-yes - שתיהן נחקרות כעת על ידי רשות ני"ע

16.07.2017, 16:21 | רחלי בינדמן

בית ההשקעות פסגות שיגר מכתב להנהלת בזק, בדרישה להעלות על סדר היום של אסיפת בעלי המניות מועמד מטעמם לכהונה כדח"צ. זאת במקומו של חגי הרמן, המסיים קדנציית כהונה ראשונה. חברת כלל ביטוח שלחה בנפרד מכתב בעל אופי דומה.  

קראו עוד בכלכליסט

פסגות מחזיק עבור לקוחותיו (בקופות הגמל, קרנות הנאמנות והתיקים המנוהלים), כ-1% ממניות בזק. כך גם כלל ביטוח, עם החזקה כוללת של יותר מ-1%. על פי חוק, בעל מניות המחזיק בשיעור שכזה (לפחות) יכול להציע מועמד מטעמו לכהונה כדירקטור מטעם הציבור. עם זאת, מדובר בצעד חריג, שכן על פי רוב מי שמציע מועמד לדירקטור חיצוני הוא החברה, וההצעה מובאת לאישור רוב מקרב בעלי מניות המיעוט.

ל"כלכליסט" נודע כי לפסגות יש מועמד פוטנציאלי לתפקיד, אך בשלב זה שמו לא נחשף בפני בזק, בין היתר על מנת לאפשר לבית ההשקעות לבחון חלופות נוספות.

בשבוע שעבר קיבלו בעלי המניות בבזק זימון לאסיפה כללית, שעל סדר יומה הארכת כהונתו של הדח"צ המכהן חגי הרמן, שמונה לתפקיד לראשונה בספטמבר 2014.

עמדת פסגות וכלל ביטוח נגד המינוי נשענת על העובדה שבמהלך כהונתו של הרמן אושרו שתי עסקאות בעלי עניין שנויות במחלוקת, העומדות כעת בלב חקירת רשות ניירות ערך: האחת רכישת מניות חברת הלווין yes על ידי בזק והשניה חוזה חכירת לווינים בין yes לחלל תקשורת

ל"כלכליסט" נודע כי עוד גופים מוסדיים רוקמים מהלך דומה. מכיוון שנאסר על גופים אלה לתאם עמדות, הם יתקשו להגיע להסכמה על מועמד חלופי המקובל על כולם. לנוכח מצב דברים בעייתי זה, המוסדיים מסתייעים באיגוד בתי ההשקעות, ופועלים בשיתוף הממונה על ההגבלים העסקיים, בניסיון לגבש הסכמה על מועמד לתפקיד. זהו הצעד המשמעותי הראשון של שבו נוקטים המוסדיים מאז התפוצצות הפרשה. 

בשעתו כמעט כל הגופים המוסדיים התנגדו לעסקת בעלי העניין בזק-yes ורבים מהם גם לעסקת yes-חלל. אל שתמכו בעסקת חלל טענו שעשו זאת רק לאחר שהובהר להם חד משמעית על ידי הנהלת יס כי ללא ההסכם עם חלל יס לא תוכל לספק שירותים ללקוחותיה.

מנכ״ל פסגות ברק סורני , צילום: עמית שעל מנכ״ל פסגות ברק סורני | צילום: עמית שעל מנכ״ל פסגות ברק סורני , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות